Home / Finance / „Sorry jako“ do daňového přiznání raději nevyplňujte. Proč?
„Sorry jako“ do daňového přiznání raději nevyplňujte. Proč?

„Sorry jako“ do daňového přiznání raději nevyplňujte. Proč?

Ministr Babiš v poslední době vstoupil opět mezi veřejnost se svým výrokem sorry jako na adresu přiznání příjmů. Lidová tvořivost na sebe nenechala dlouho čekat a hned se objevila daňová přiznání s vyplněným Sorry jako. Pokus by vás napadlo něco podobného zkoušet i u svého přiznání, raději to nedělejte, budou z toho jen problémy a nejen pro vás.

Únor je tu a s ním i populárně nepopulární nutnost vyplnění daňového přiznání. To lze odevzdávat na úřadu, poště a dokonce i na některých specializovaných pobočkách, o kterých se dočtete na informačním webu ministerstva financí.

Pokud vás napadlo, udělat trochu recesi a vyplnit daňové přiznání kompletně celé, až na údaje o příjmech a výdajích, kam napíšete legendární sorry jako, pak vám radíme, nedělejte to. Mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová se k celé věci vyjadřuje takto:

„Lze odhadovat, že nejčastěji bude správce daně z důvodu pochybností o správnosti, průkaznosti či úplnosti daňového přiznání zahajovat postup k odstranění pochybností (zasláním výzvy daňovému subjektu). Pokud daňový subjekt na výzvu neodpoví, nebo odpoví, avšak pochybnosti správce daně neodstraní, pak mu správce daně může stanovit (tj. vyměřit) daň podle pomůcek, a to podle podkladů, které si sám obstará (jestliže daňový subjekt nebude vůbec reagovat).“

Za vše hrozí také sankce a hlavně tím budete otravovat úřednici, která opravdu za nic nemůže. Jen se jí zprotivíte, a ve všem se začne mnohem více šťourat a vrtat. Navíc vám hrozí daňová kontrola a ve výsledku tak zkomplikujete život sami sobě i ostatním. Zůstaňte tedy jen u toho, že se budete bavit naším ministrem financí, a myslete si o něm své. K daňovému přiznání však přistupujte zodpovědně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru