Free songs
Home / Pojištění / V zahraničí bez pojištění
V zahraničí bez pojištění

V zahraničí bez pojištění

I přesto, že bychom na to měli myslet, občas se může stát, že si před cestou do zahraničí zapomeneme sjednat zdravotní pojištění. Naštěstí je zde několik záchranných variant.

Zjistěte si co nejvíce o kartě
Některé z bank totiž přidávají cestovní pojištění k platebním kartám zdarma. Často se tato služba vztahuje na blízkou rodinu, tak na to myslete.

Evropanem v Evropě
Evropané v Evropě mají vyhráno. Stačí mít u sebe modrou kartičku své pojišťovny, která svým zaručuje nezbytnou péči ve všech zemích EU, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Islandu. Nezbytnou péčí se rozumí taková péče, kterou potřebujeme během svého pobytu mimo ČR. V každé zemi se podmínky liší.

Jinde ve světě
Pokud nejste na území EU a úraz přijde, pak velmi záleží na tom, v jakém koutu světa se ocitáte. Ve vybraných státech má totiž ČR uzavřenou smlouvu o poskytování péče. Vy tak máte nárok alespoň na neodkladnou péči. Toho se dočkáte v zemích jako je Makedonie, Srbsko, Černá Hora a Turecko. Každá z těchto zemí má ovšem opět svá specifika.

V nejhorším případě, tedy v momentě, kdy se vám úraz stal jinde, než jste ve výše popsaných zemí, vám nezbývá nic jiného, než se obrátit na zdravotní pojišťovnu, a požádat jí o proplacení výdajů na ošetření. Pojišťovna vám však v tomto případě zaplatí jen náklady na neodkladnou péči a jen v takovém rozsahu, v jaké by stála péče u nás v republice.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Nahoru