Home / Pojištění / V zahraničí bez pojištění
V zahraničí bez pojištění

V zahraničí bez pojištění

I přesto, že bychom na to měli myslet, občas se může stát, že si před cestou do zahraničí zapomeneme sjednat zdravotní pojištění. Naštěstí je zde několik záchranných variant.

Zjistěte si co nejvíce o kartě
Některé z bank totiž přidávají cestovní pojištění k platebním kartám zdarma. Často se tato služba vztahuje na blízkou rodinu, tak na to myslete.

Evropanem v Evropě
Evropané v Evropě mají vyhráno. Stačí mít u sebe modrou kartičku své pojišťovny, která svým zaručuje nezbytnou péči ve všech zemích EU, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Islandu. Nezbytnou péčí se rozumí taková péče, kterou potřebujeme během svého pobytu mimo ČR. V každé zemi se podmínky liší.

Jinde ve světě
Pokud nejste na území EU a úraz přijde, pak velmi záleží na tom, v jakém koutu světa se ocitáte. Ve vybraných státech má totiž ČR uzavřenou smlouvu o poskytování péče. Vy tak máte nárok alespoň na neodkladnou péči. Toho se dočkáte v zemích jako je Makedonie, Srbsko, Černá Hora a Turecko. Každá z těchto zemí má ovšem opět svá specifika.

V nejhorším případě, tedy v momentě, kdy se vám úraz stal jinde, než jste ve výše popsaných zemí, vám nezbývá nic jiného, než se obrátit na zdravotní pojišťovnu, a požádat jí o proplacení výdajů na ošetření. Pojišťovna vám však v tomto případě zaplatí jen náklady na neodkladnou péči a jen v takovém rozsahu, v jaké by stála péče u nás v republice.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru