Free songs
Home / Investování / Stavebnictví má stále potíže
Stavebnictví má stále potíže

Stavebnictví má stále potíže

České stavebnictví již delší dobu vykazuje propad, a nic nenasvědčuje tomu, že by se měla celá situace obrátit k lepšímu.

Ani léto neznamenalo pro české stavebnictví obrat k lepšímu. Jeho výkony se propadly o 16,3 procent. Nedostatek zakázek trápí stavebnictví i ve třetím kvartále, a důvodem je to, že se o zakázkách hodně mluví, ale jen málo z nich se realizuje.

Předchozí krátkodobý boom stavebnictví je tatam. Ten byl vyvolán nutností dočerpat peníze z EU ze starého rozpočtového období a nové období číslům zatím příliš nepřispívá. Dá se tak v podstatě říci, že peníze jsou, jen není co stavět, což dokazuje propad inženýrského stavitelství o celou jednu čtvrtinu.

Zatímco realitní trh momentálně jen vzkvétá, stále se zvyšující cena starých bytů nevyvolává nutkání stavět nové. Počty nových bytů nejsou žádné terno a tak než na nabídku nových bytů se můžeme těšit na stále rostoucí ceny nemovitostí, kterým přispívají i téměř nulové úrokové sazby, které jsou velmi atraktivní pro investory.

Propad se s největší pravděpodobností do konce letošního roku již dohnat nepodaří. Statistiky naznačují sice trochu pozitivního z druhého čtvrtletí, avšak nic dramatického čekat nemůžeme. Proto se i nadále bude stavebnictví potýkat s problémem nedostatku zakázek a tím i problémem vyplácení mezd zaměstnancům.

Naopak investoři si mohou nadále mnout ruce, protože investování do nemovitostí je momentálně jednám z nejvýhodnějších způsobů jak rozmnožit peníze. Pokud tedy máte jen něco stranou, rozhodně doporučujeme zaměřit se na tento segment.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Nahoru