Home / Investování / Stavebnictví má stále potíže
Stavebnictví má stále potíže

Stavebnictví má stále potíže

České stavebnictví již delší dobu vykazuje propad, a nic nenasvědčuje tomu, že by se měla celá situace obrátit k lepšímu.

Ani léto neznamenalo pro české stavebnictví obrat k lepšímu. Jeho výkony se propadly o 16,3 procent. Nedostatek zakázek trápí stavebnictví i ve třetím kvartále, a důvodem je to, že se o zakázkách hodně mluví, ale jen málo z nich se realizuje.

Předchozí krátkodobý boom stavebnictví je tatam. Ten byl vyvolán nutností dočerpat peníze z EU ze starého rozpočtového období a nové období číslům zatím příliš nepřispívá. Dá se tak v podstatě říci, že peníze jsou, jen není co stavět, což dokazuje propad inženýrského stavitelství o celou jednu čtvrtinu.

Zatímco realitní trh momentálně jen vzkvétá, stále se zvyšující cena starých bytů nevyvolává nutkání stavět nové. Počty nových bytů nejsou žádné terno a tak než na nabídku nových bytů se můžeme těšit na stále rostoucí ceny nemovitostí, kterým přispívají i téměř nulové úrokové sazby, které jsou velmi atraktivní pro investory.

Propad se s největší pravděpodobností do konce letošního roku již dohnat nepodaří. Statistiky naznačují sice trochu pozitivního z druhého čtvrtletí, avšak nic dramatického čekat nemůžeme. Proto se i nadále bude stavebnictví potýkat s problémem nedostatku zakázek a tím i problémem vyplácení mezd zaměstnancům.

Naopak investoři si mohou nadále mnout ruce, protože investování do nemovitostí je momentálně jednám z nejvýhodnějších způsobů jak rozmnožit peníze. Pokud tedy máte jen něco stranou, rozhodně doporučujeme zaměřit se na tento segment.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru