Home / Nezařazené / Češi a Slováci dávají v práci přednost zábavě před benefity
Češi a Slováci dávají v práci přednost zábavě před benefity

Češi a Slováci dávají v práci přednost zábavě před benefity

Dokážete si představit svou ideální práci? První co vás napadne, bude nejspíše, že by vás měla hlavně bavit. Podobně odpovídalo i 525 respondentů Z Česka a 315 ze Slovenska ve věkovém rozmezí od 18 do 65 let. Chtěli by dělat především takovou práci, která by je bavila, a kterou by mohli dělat z domova. Auto nebo mobil už nejsou takovým lákadlem.

Pracovní podmínky na prvním místě

Kdybyste si mohli vybrat mezi prací, která vás bude bavit a tou kterou budete moci dělat z domova, popřípadě blízko něj, co byste si zvolili? Pro respondenty naprosto jednoduché rozhodování. Práce, která by bavila je pro ně nejzajímavější. Jinak vypadá v životě člověk, který se do práce těší, ví, že ho nějakým způsobem obohatí a je pro něj kvalitní náplní dne. Jinak se pak chová člověk, který se jde od práce jen posadit, být věčně naštvaný a vše vnímat negativně.

Zároveň se kvalita pracovního prostředí a podmínek výrazně projevuje na výkonnosti a kvalitě odvedené práce. I na první pohled nudná práce může obsahovat benefity, pro které jí lidé budou vykonávat. Ovšem to by se musel změnit úhel pohledu některých zaměstnanců.

Češi a Slováci dávají v práci přednost zábavě před benefity

Rozhodující jsou stále peníze

I přesto všechno jsou však peníze prioritou. Pracovat z lásky k odváděné činnosti je jen výjimečný případ a proto lidé, kterým by bylo nabídnuto pracovat od šesti do dvou, a nebo od osmi do dvou se sníženou mzdou, vždy volili spíše delší časovou dobu s větším ohodnocením.

Češi a Slováci dávají v práci přednost zábavě před benefity

Čas je také velmi důležitý

Stále největším benefitem zůstává čas. Předčí dokonce i materiální benefity, ovšem Slováci jsou podle výzkumů více ochotní za prací cestovat. Češi však s tím jak jsou starší chuť do pracovní migrace ztrácejí a preferují zaměstnání blízko jejich bydliště, především pak z časových důvodů.Češi a Slováci dávají v práci přednost zábavě před benefity


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru