Home / Podnikání / Trump na to jde pěkně zostra
Trump na to jde pěkně zostra

Trump na to jde pěkně zostra

Donald Trump si pomalu ale jistě začíná zahřívat své prezidentské místečko, a už začíná plnit to, co slíbil ve svých předvolebních slibech. Navíc jeho rozhodnutí a příkazy začínají ovlivňovat celý svět a i jeho finance.

Prvním velkým krokem bylo oficiální vypovězení smlouvy TPP, a pozvání si na kobereček šéfy velkých nadnárodních firem. V bílém domě pak Trump těmto lidem vysvětlil, že pokud jejich výrobní politika bude obsahovat systém vývozu a montáže výrobků v zahraničí a jejich následný dovoz zpět do států, mohou se těšit na vysoké dovozní daně. Na oplátku jim však bylo přislíbeno, že je nový prezident zbaví zbytečné regulace, dokonce padl údaj 75% a plošně jim také sníží daně.

Momentálně se dá jen velmi těžce odhadnout, zda tento mikromanagement v podání nového prezidenta bude či nebude mít úspěch v podobě vyššího růstu pracovních míst v USA. Avšak z prvních Trumpových kroků je patrné, že bude chtít dostát svých předvolebních slibů. Trochu to připomíná situaci po hlasování o brexitu v loňském červnu, kdy se řada expertů i trhy mýlili v odhadu výsledků hlasování a hrubě podcenili ochotu britských politiků dostát svým voličským slibům, které byli primárně namířené na vyvedení Velké Británie pryč z EU.

S Brexitem v poslední době silně souvisí také rozhodnutí ústavního soudu, zda britská vláda může aktivovat článek 50 o vystoupení z UE a to bez souhlasu parlamentu. Právní spory pak mohou být brzdou v politice Donalda Trumpa. Jeho snaha o rychlou likvidaci obchodních dohod, jako je například obchodní daň v USA. Právě to může být velmi nepříjemný legislativní oříšek, možná ještě tvrdší, než hladké vystoupení z EU.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru