Home / Nezařazené / Kde je nedostatek pracovních míst a která povolání jsou na tom platově nejlépe?
Kde je nedostatek pracovních míst a která povolání jsou na tom platově nejlépe?

Kde je nedostatek pracovních míst a která povolání jsou na tom platově nejlépe?

Extrémně nízká nezaměstnanost tlačí platové nabídky stále více vzhůru. Pojďme se podívat v jakých oblastech je momentálně poptávka daleko před nabídkou, a které z nich jsou platově nejlukrativnější.

Nízká nezaměstnanost je důvodem, proč jsou zaměstnavatelé nuceni zvyšovat mzdy. Jen odměňování však přestává stačit a firmy tak musí přehodnotit i svou nabídku finančních benefitů. Loňské nominální mzdy vzrostly oproti minulému roku o 4,3% a podle odhadů se budou dále šplhat až na hranici 5%. „Volných uchazečů o práci je minimum, počet nabízených pozic oproti tomu silně roste a růst bude i v roce 2017. Zaměstnavatelé tedy vedle zvyšování mezd a benefitů musejí přemýšlet i o způsobech, jak své zaměstnance motivovat a prohlubovat jejich loajalitu, očekává Martin Ježek z Grafton Recruitment.

Situace je však rozdílná trh od trhu. Tak například odvětví IT a telekomunikací nabízí až sto tisíc pro systémového architekta v Praze, ovšem ta stejná pozice je v Olomouci ohodnocena částkou výrazně nižší a to 60 tisíci. A podobně se to má i u většiny dalších pozic v tomto segmentu.

Silný růst mezd zaznamenává momentálně průmysl. Zde se opět mzdy liší v závislosti na jednotlivé kraje, ovšem rozdíly zde nejsou tak markantní. Největší poptávka je po specialistech v oboru strojírenství, konstruktérech, technolozích a výrobních inženýrech. Chybí také velké množství CNC operátorů.

Co se týče administrativy, tak i zde dochází k růstu platů. Poptávka je zde především po advokátních koncipientech. A vůbec nejvíce nedostatkovým zbožím jsou v dnešní době asistenti, což se pozitivně odráží na platových nabídkách.

Velmi výrazný nárůst mezd zaznamenává také stavebnictví, farmacie a bankovnictví. Zde všude je nedostatek lidí a od toho se odrážejí také platové nabídky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru