Home / Nezařazené / Budete dojíždět za prací? Máte nárok na příspěvek!
Budete dojíždět za prací? Máte nárok na příspěvek!

Budete dojíždět za prací? Máte nárok na příspěvek!

Větší flexibilita zaměstnanců, to je cíl, kterého chce dosáhnout ministerstvo práce. Za dojíždění za prací by měli mít nově zaměstnanci nárok i na 3,5 tisíce korun měsíčně.

Důvodem je nedostatek lidí na trhu práce, což je problém, se kterým současně bojují náboráři velkých firem. S touto nepříjemnou situací nyní bojuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Dělá proto všechno možné a jedním z nástrojů je i motivace v podobě finančních příspěvků.

Příspěvek na dojíždění
Od tohoto měsíce je také možné nově zažádat o příspěvek na podporu regionální politiky a to zájemci z celé ČR. Vyplácení tohoto příspěvku na dojíždění bylo testováno již v pilotním režimu v pěti krajích, ve kterých byla vysoká míra nezaměstnanosti. Postupně mohli o tento příspěvek žádat i další obyvatelé problémových krajů.

Listopad tohoto roku však umožňuje zažádat příspěvek na dojíždění opravdu každému. K tomu, abyste měli na tento příspěvek právo, musíte splňovat některou z těchto podmínek.
Osoba musí být vedena v evidenci Úřadu práce ČR, vedené nepřetržitě déle než 5 měsíců. Jinou možností je být v evidenci ÚP, a to z důvodu bezprostřední ztráty zaměstnání z důvodu hromadného propouštění. Možností je také být zájemcem o zaměstnání, a být vedený u ÚP, a být ohrožen hromadným propouštěním zaměstnanců oznámené ÚP. A poslední možností být v evidenci ÚP s tím, že na základě rozboru situace na místním trhu práce.

Platí zde to, že o příspěvek můžete požádat v případě, pokud je váš nový pracovní poměr sjednaný na dobu neurčitou, popřípadě i dobu určitou, ale pouze v případě, pokud se jedná o pracovní poměr delší než půl roku. Místo výkonu této práce navíc musí být konáno na jedné konkrétní adrese v rámci ČR.

O příspěvek může být požádáno v případě, kdy jste u zaměstnavatele již byli zaměstnáni v posledních dvou letech, vaše práce je ve stejné obci, kde bydlíte, nebo jste u stejného zaměstnavatele v době podání žádosti vykonávali nekolidující zaměstnání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru