Home / Zajímavé tipy / Bezpečnostní schránky jsou bezpečnější než sejf!
Bezpečnostní schránky jsou bezpečnější než sejf!

Bezpečnostní schránky jsou bezpečnější než sejf!

Bezpečnostní schrány jsou službou, kterou poskytuje velké množství bankovních domů všude po světě. Většina klientů je nikdy nevyužije, protože pořádně neví co do nich uložit. Schránky jsou však moc šikovnou věcí, kterou chráníme naše největší cennosti na dobrém místě.

Tyto schránky jsou pronajímány výsadně na základě smlouvy a jejich pronájem také neumožňuje každá banka, ani pobočka. Ve smlouvě je mimo jiné podepsáno i to, že banka nesmí za žádných okolností vyzradit obsah tajné schránky. Vše tak podléhá bankovnímu tajemství.

A co do schránky vlastně dávat? Všechno možné! Nejčastěji se využívají pro uložení cenností či listin. Obchodní banka si může stanovit limit pro cenu uloženou v jedné bezpečnostní schránce. Do schránky si velmi často nesmíte ukládat zbraně a střelivo, výbušniny, látky zápalné, hořlavé či jinak nebezpečné.

Za uschovaný majetek plně zodpovídá banka v souladu s platnými právními předpisy. Výše částky za pronájem schránky se odvíjí od velikosti schránky a hodnotě předmětu. Schránka je opatřena dvěma různými zámky, které je možno otevřít jen díky součinnosti klienta a zaměstnance banky. Jeden ze zámků může být elektronický

Zajímavé je, co se děje, pokud klient ztratí klíč od schránky. Pokud se tak stane, měli byste to okamžitě nahlásit. Následně dojde k násilnému otevření schránky, výměnu zámku a zhotovení nového klíče, samozřejmě vše na vaše náklady. Násilnému otevírání schránky bystě měli být přítomni.

Pokus si schránku nevyklidíte v den, popřípadě v lhůtě po dni vypršení pronájmu schránky, je banka taktéž oprávněna násilně do schránky vniknout a vzniklou škodu opět budete hradit vy.

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru