Home / Finance / Jak snížit daně na minimum? Možností je hned několik
Jak snížit daně na minimum? Možností je hned několik

Jak snížit daně na minimum? Možností je hned několik

Optimalizovat daňovou povinnost mohou jak firmy, tak zaměstnanci. Jak ale na to? S tím vám poradíme právě v tomto článku.

Jak snížit daně na minimum? Možností je hned několik

Optimalizace daní. To je téma, o kterém by se daly popsat stohy papíru a stále by toho bylo málo. Přitom se jedná o tak důležité téma, které by mělo zajímat nejen majitele firem, ale také zaměstnance. Jak si díky této legální pomůcce můžete přilepšit?

Optimalizace pro zaměstnance

Záleží na tom, jaký status zrovna zastáváte. Pokud jste zaměstnanec, tak se budete muset smířit s tím, že na daních moc neušetříte. Daňová optimalizace pro zaměstnance je zpravidla omezená na daňovou slevu na poplatníka a další slevy, které ale někteří vůbec neuplatňují.

Tou nejčastější daňovou úlevou je sleva na děti. Následně můžete uplatnit slevu na manželku s nízkým příjmem a celou řadu dalších slev. V konečném součtu ale stále nemusíte dostat tak uspokojivý příjem, jak byste si mohli myslet. Pokud ale máte velkou výplatu, pak se těchto možností vyplatí využít na maximum. Pokud na to máte právo, můžete ušetřit i několik tisíc měsíčně, které tak půjdou místo státu do vaší kapsy.

Optimalizace pro firmy

Mnohem více možnosti k optimalizace daní mají společnosti. Jednou z nejznámějších a v posledních týdnech nejprobíranější jsou offshore společnosti. Nenechte se ale zmást. Rozhodně se nejedná o způsob, kterého využívá každá firma. I když je tento způsob možné využít, v některých případech se to vůbec nevyplatí. Především menší společnosti by z této činnosti neměli dostatečný profit. Naštěstí i menší firmy mohou sáhnout po způsobech, které jim umožní snížit daňovou povinnost na úplné minimum.

Jednou z nich je například zahrnout dárky pro vaše zaměstnance do výdajů, nakoupit nové vybavení nebo vyplatit odměny. Mějte ale na paměti, že všechny tyto způsoby mají svoje limity. A jestliže je překročíte, finanční úřad vám je dále neuzná. Zbytečně tak přijdete o možnost maximálně optimalizovat vaše daně a využít přebytečné peníze vaší firmy k lepším věcem.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru