Home / Pojištění / Scelování předního skla od pojišťovny

Scelování předního skla od pojišťovny

Prasklé čelní sklo, popřípadě prázdná pneumatika, jsou dva nejčastější defekty, se kterými se řidiči setkávají při svých cestách. Naštěstí většina pojišťoven nabízí k pojistce vozu také připojištění čelního skla. Ovšem kompletní úhrada nového skla nemusí být vždy nutností.

K tomu, aby čelní sklo prasklo, stačí zlomek vteřiny. Jeden rychle jedoucí kamion, odlétlý kamínek, a prasklina je na světě. Naštěstí ne každá prasklina znamená automaticky nutnost vyměnit celé sklo. Mnoho z utržených šrámů na voze lze opravit scelováním. Tento způsob opravy je aplikovatelný až na 80% vše případů rozbitého čelního skla.

K tomu scelení však může dojít pouze v momentě, kdy prasklina není v zorném poli řidiče a nesmí míst průměr větší jak 10 centimetrů. Zároveň také nesmí prasklina zasahovat do okraje celého skla. Další podmínkou je také to, že vstupní místo kamene, tzv. kráter nesmí být hlubší a větší jak 5 mm. Na stáří praskliny vesměs nezáleží, ovšem čím dříve s novou prasklinou do servisu zajedete, tím lépe.

Službu scelení skel u nás nabízí například Česká Pojišťovna. Připojištění skel lze uzavřít jak k povinnému ručení, tak i k havarijnímu pojištění. Jedná se o volitelnou položku, která je však neocenitelná, a to především z důvodu četnosti těchto pojistných událostí. Celé pojištění se sjednává bez spoluúčasti.

Některé pojišťovny mají navíc své speciální servisní střediska, kde vám bude celé scelení skla velmi rychle provedeno bez nutnosti vyřezávat sklo z rámu celého automobilu. Celá oprava je prováděna za pomoci odstranění vzduchu z celé praskliny a zaplnění pryskyřicí, která má stejný index lomu světla, a tak nejsou stopy po poškozená v podstatě patrné. Neobracejte se tedy nutně jen k výměně skla, a vyzkoušejte moderní technologie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru