Home / Finance / Základní strategií financování DRFG je diverzifikace zdrojů
Základní strategií financování DRFG je diverzifikace zdrojů

Základní strategií financování DRFG je diverzifikace zdrojů

Vztahy s bankami nebo řízení cash flow Rusňákovy skupiny DRFG – to je hlavní náplní práce Head of Treasury Hany Cajthamlová. Skupina DRFG se mimo jiné dlouhodobě zabývá dluhopisy, které vnímá jako velkou výhodu. Proč tomu tak je a proč jako základní strategii financování volí skupina DRFG diverzifikaci zdrojů?

DRFG emituje dluhopisy od samého začátku: Proč právě dluhopisy?

„Hlavním důvodem je flexibilita. To je jedna z jejich největších výhod, i když i ta má své mantinely dané Českou národní bankou. V prospektech proto vždy definujeme, na co konkrétně prostředky z konkrétních dluhopisů jsou. Snadno tak deklarujeme naše investiční záměry, které vždy dodržujeme a naplňujeme,“ říká na úvod Hana Cajthamlová.

„Je velmi přínosné, že nemusíme mít souhlas, jestli projekt odpovídá, nebo neodpovídá parametrům daného emitenta. Tak je to například v případě bankovního úvěru,“ pokračuje.

Dále dodává: „Naopak držitel dluhopisu nám dává souhlas s naší investiční strategií. Pak je pouze na nás, do kterého konkrétního projektu prostředky z dluhopisů vložíme. Žádný z našich projektů ale není stoprocentně financován pouze z dluhopisů. Vždy se na nich podílíme i našimi penězi.“

Diverzifikace zdrojů jako strategie financování Rusňákovy skupiny DRFG

„U většiny developerských projektů diverzifikujeme zdroje. Dluhopisy v těchto případech využíváme na samém počátku projektu. Tedy na začátku realizace investičního záměru.“

„To je typicky ve chvíli nákupu pozemku nebo do doby získání stavebního povolení. Následně do projektu vstoupí banka spoludotvářející projekt jako takový.“

„Vždy jsme volili cestu kombinace dluhopisů, vlastních peněz a bankovního financování. Což je podle mého zcela správný a zdravý přístup,“ uzavírá Cajthamlová.

Autor: Michal Pecka


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru