Home / Finance / Jakým chybám se vyvarovat, když investujeme do drahého kovu
Jakým chybám se vyvarovat, když investujeme do drahého kovu

Jakým chybám se vyvarovat, když investujeme do drahého kovu

Investiční zlato, investiční stříbrné mince nebo investiční platina – drahé kovy se jeví jako ideální investice, díky které ochráníme naše dlouho střádané úspory před rostoucí inflací. Je však pravdou, že i když náš původní záměr ochránit finance je sice skvělý, na druhou stranu se při investování můžeme dopustit několika základních chyb. Ty nás nakonec mohou stát více než to, co do drahých kovů vložíme.

Držte se základních pravidel

Ať už vám učarovalo zlato, stříbro nebo platina, vždycky se držte několika základních pravidel. Kupříkladu si dostatečně prověřujte prodejce, od kterého drahý kov nakupujete. Se zvýšeným zájmem o drahé kovy totiž roste počet podvodníků, kteří touží po jednom – dostat z vás poslední halíř. A tak na internetových stránkách prodejců pátrejte po sídle, obchodních podmínkách a samozřejmě dalších informacích, které umocní jeho věrohodnost.

Kromě toho byste měli držet zlato fyzicky u sebe. Investování na burzách je sice hezké, ale burzy jsou pouze prostředníkem čili pokud zde investujete do drahých kovů, reálně ho nedržíte a reálně platíte za jeho držení více. Proto si raději pořiďte trezor a investujte do hmotných cihliček nebo slitků.

Porovnávejte

Mezi základní chyby, kterých se jako investoři dopouštíme je, že jednotlivé nabídky příliš neporovnáváme. Bereme zkrátka to, co nám jako první přišlo pod ruku. Jenže ceny se u jednotlivých prodejců mohou výrazně lišit.

Ceny je vhodné sledovat jak v případě, že pořizujeme zlaté cihličky nebo slitky, tak i pokud se má jednat o mince. Zde se můžete setkat s takzvanou historickou cenou, která se rovná hodnotě, jež mince přináší člověku. Nebo jednoho dne může takovou hodnotu přinést.

Nákupy za rekordní sumy

Nakupování zlata nebo jiných drahých kovů přichází na scénu ve stejné době jako nákupy akcií nebo fondů čili ve chvíli, kdy jsou na svém pomyslném dně nebo kdy klesají čili jsou ve slevách. V době, kdy jsou na svém rekordním maximu se nevyplácí ani drahé kovy pořizovat, možné zvýhodnění by nebylo zrovna velké nebo výrazné.

Nenechte se tedy zmást ani letáčky, které vám velmi často přijdou do schránky nebo do e-mailů. Nenechte se unášet emocemi, které v investičním světě nemají své místo.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru