Free songs
Home / Nezařazené / Zbavte se finančních problémů: Oddlužení mohou využít i OSVČ

Zbavte se finančních problémů: Oddlužení mohou využít i OSVČ

Od začátku loňského roku mohou podnikatelé podobně jako jakákoliv fyzická osoba řešit své finanční problémy formou oddlužení. Umožňuje to novela insolvenčního zákona.

Jedná se tedy o legální, transparentní způsob, jak řešit platební neschopnost a zabránit eskalaci problémů. Zároveň je to cesta, jak zabránit tomu, aby se závazky dál zvyšovaly o úroky, stejně tak jde díky osobnímu bankrotu zabránit dalším exekucím.

Potřebujete souhlas

Jetu ale jedna odlišnost. S oddlužením musí v tomto případě souhlasit všichni věřitelé podnikatele. Pokud se tak stane, probíhá oddlužení klasicky buď prodejem dlužníkova majetku, nebo formou pětiletého splátkového kalendáře.

V rámci něj musí dlužník uspokojit nejméně 30 procent svých závazků. Kromě pravidelných měsíčních splátek je navíc povinen platit odměnu insolvenčního správce.

Oddlužení je způsob, jak se jednou pro vždy vyrovnat s dluhy, aniž byste přišli o oprávnění podnikat. Právě to se vám může stát například v případě konkursu.

Obraťte se na odborníka

Aby si dlužník pojistil souhlas věřitelů a soud jeho návrh na osobní bankrot následně schválil, je lepší využít služeb správce oddlužení. Ten mu jednak může pomoct s analýzou jeho osobní finanční situace a asistovat mu při vypracování návrhu na oddlužení. Zároveň tak dlužník díky konzultaci získá jistotu, že nezapomene na žádný požadovaný dokument a že podklady budou mít veškeré náležitosti.

Správce může zajistit i podání návrhu na oddlužení na příslušný soud, a pokud je potřeba, tak jeho doplnění.

Více informací na http://www.spravceoddluzeni.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Nahoru