Home / Nezařazené / Zbavte se finančních problémů: Oddlužení mohou využít i OSVČ

Zbavte se finančních problémů: Oddlužení mohou využít i OSVČ

Od začátku loňského roku mohou podnikatelé podobně jako jakákoliv fyzická osoba řešit své finanční problémy formou oddlužení. Umožňuje to novela insolvenčního zákona.

Jedná se tedy o legální, transparentní způsob, jak řešit platební neschopnost a zabránit eskalaci problémů. Zároveň je to cesta, jak zabránit tomu, aby se závazky dál zvyšovaly o úroky, stejně tak jde díky osobnímu bankrotu zabránit dalším exekucím.

Potřebujete souhlas

Jetu ale jedna odlišnost. S oddlužením musí v tomto případě souhlasit všichni věřitelé podnikatele. Pokud se tak stane, probíhá oddlužení klasicky buď prodejem dlužníkova majetku, nebo formou pětiletého splátkového kalendáře.

V rámci něj musí dlužník uspokojit nejméně 30 procent svých závazků. Kromě pravidelných měsíčních splátek je navíc povinen platit odměnu insolvenčního správce.

Oddlužení je způsob, jak se jednou pro vždy vyrovnat s dluhy, aniž byste přišli o oprávnění podnikat. Právě to se vám může stát například v případě konkursu.

Obraťte se na odborníka

Aby si dlužník pojistil souhlas věřitelů a soud jeho návrh na osobní bankrot následně schválil, je lepší využít služeb správce oddlužení. Ten mu jednak může pomoct s analýzou jeho osobní finanční situace a asistovat mu při vypracování návrhu na oddlužení. Zároveň tak dlužník díky konzultaci získá jistotu, že nezapomene na žádný požadovaný dokument a že podklady budou mít veškeré náležitosti.

Správce může zajistit i podání návrhu na oddlužení na příslušný soud, a pokud je potřeba, tak jeho doplnění.

Více informací na http://www.spravceoddluzeni.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru