Home / Nezařazené / Budete se stěhovat za prací? Máte nárok na příspěvek!
Budete se stěhovat za prací? Máte nárok na příspěvek!

Budete se stěhovat za prací? Máte nárok na příspěvek!

Větší flexibilita zaměstnanců, to je cíl, kterého chce dosáhnout ministerstvo práce. Za stěhování za prací by měli mít nově zaměstnanci nárok i na 3,5 tisíce korun měsíčně.

Důvodem je nedostatek lidí na trhu práce, což je problém, se kterým současně bojují náboráři velkých firem. S touto nepříjemnou situací nyní bojuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Dělá proto všechno možné a jedním z nástrojů je i motivace v podobě finančních příspěvků.

Příspěvek na stěhování
Z toho důvodu si mohou osoby, které se od 1. Listopadu budou stěhovat minimálně 50 kilometrů za novou prací, zažádat o jednorázový příspěvek ve výši 50 tisíc korun. K tomu je však nutné splnit několik podmínek. Osoba musí být vedena v evidenci Úřadu práce ČR, vedené nepřetržitě déle než 5 měsíců. Jinou možností je být v evidenci ÚP, a to z důvodu bezprostřední ztráty zaměstnání z důvodu hromadného propouštění. Možností je také být zájemcem o zaměstnání, a být vedený u ÚP, a být ohrožen hromadným propouštěním zaměstnanců oznámené ÚP. A poslední možností být v evidenci ÚP s tím, že na základě rozboru situace na místním trhu práce.

Příspěvek získáte pouze v případě, pouze pokud smlouva, na základě které nastupujete do nového zaměstnání, je na dobu neurčitou. Uspět můžete i se smlouvou na dobu určitou, ovšem jen v případě že se jedná o post smluvený na delší dobu než půl roku.

Příspěvek je vyplácen tomu, kdo v posledních šesti měsících změnil v rámci naší republiky své bydliště z důvodu nové práce a přestěhoval se vzdušnou čarou delší více jak 50 kilometrů. Žádost o tento příspěvek je nutné podat nejpozději do šesti měsíců po ukončení evidence uchazečů či zájemců o zaměstnání.

Podobné podmínky se vztahují i na příspěvek na dojíždění, o kterých se povíme v druhém díle našeho povídání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru