Home / Novinky / Fondy kvalifikovaných investorů si získávají oblibu investorů
Fondy kvalifikovaných investorů si získávají oblibu investorů

Fondy kvalifikovaných investorů si získávají oblibu investorů

Fondy kvalifikovaných investorů si těší stále větší oblibě. Zlomovým rokem pro fond kvalifikovaných investorů byl zejména rok 2016, kdy došlo ke snížení limitu pro investování ze 125 tisíc Eur na 1 milion Kč. A také zavedení SICAV jako nové formy fondů roku 2014. Díky tomu se staly fondy dostupnějšími pro další investory. Kromě toho se staly také konkurenceschopnějšími vůči jiným státům, což zvýšilo zájem společností o jejich zakládání a zájem českých i zahraničních investorů se na nich podílet.

Kdo může do fondů investovat?

Fondy kvalifikovaných investorů jsou charakteristické tím, že do nich mohou vstoupit pouze kvalifikovaní investoři. Jaké osoby či subjekty se mohou stát kvalifikovaným investorem je definováno v § 272 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů. Například může jít o banky, pojišťovny, investiční a penzijní společnosti atd. Investovat do fondu mohou i fyzické a právnické osoby, které disponují dostatečnými znalostmi a zkušenostmi s investováním a vloží minimální vklad ve výši 1 milionu korun a učiní čestné prohlášení, že si jsou vědomi všech rizik. K prověření znalostí a zkušeností s investováním slouží tzv. test vhodnosti. Test nemusí skládat osoba, která investuje minimálně částku 125 tisíc € (okolo 3,2 milionu Kč), v tom případě jen učiní čestné prohlášení.

V čem spočívá obliba fondů?

Fondy kvalifikovaných investorů mají díky vyšším nárokům na investory i větší volnost ve správě aktiv. Fond kvalifikovaných investorů se tak může věnovat nemovitostem, uměleckým a sběratelským předmětům, archivním vínem a dalšími investičními projekty. Nabízejí tak zajímavé investiční příležitosti, ke kterým by se individuální investor jen stěží dostal. Na druhou stranu je třeba dodat, že investice jsou někdy obtížně ocenitelné a předvídatelné, proto jsou otevřeny pouze zkušeným investorům.

Oblibě se těší fondy s nemovitostmi

V České republice působí velké spektrum fondů, které se zabývají různými investicemi. Mezi nejoblíbenější a nejlepší investiční fondy se řadí zejména fondy zaměřené na nemovitosti. Je však třeba počítat, že se jedná o dlouhodobější investici a mnohdy může být omezena jejich likvidita. Před samotným výběrem fondu je třeba si také ověřit, zda získal fond kvalifikovaných investorů povolení ČNB v České republice působit.

Pokud hledáte ověřený fond zaměřený na nemovitosti s garantovaným výnosem, pak se můžete obrátit na společnost Premiot Group. Výnos investičních akcií fondu této společnosti je 6 % a podíl na ročním zisku fondu do výše 40 %.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru