Home / Novinky / Přes Airbnb do Česka proudí miliardy
Přes Airbnb do Česka proudí miliardy

Přes Airbnb do Česka proudí miliardy

Americká společnost Airbnb v jedné ze svých studií uvedla, že hosté, kteří se jejím prostřednictvím ubytují v České republice, utratí denně až 100 eur. V roce 2017 se mělo jednat o částku ve výši kolem 324 milionů eur, což je v přepočtu cca 8,3 miliardy korun. České ekonomice pak platforma přinesla více než 400 milionů eur. Kromě útrat turisté zaplatili nemalou částku i za samotné ubytování.

Airbnb je celosvětová platforma, která slouží jako zprostředkovatel krátkodobého pronájmu. Registrují se do ní hostitelé (tzn., majitelé bytů a domů) a hosté ve více než 81 tisíc měst napříč 191 zemí. Česká verze byla zprovozněna v roce 2009 a momentálně jejím prostřednictvím nabízí byty a domy přes 11 tisíc hostitelů.

 

Kolik si Češi pronájmem vydělávají?

Průměrný hostitel si za rok vydělá cca 50 – 60 tisíc korun a průměrné vytížení nemovitosti se pohybuje kolem 37 rezervací za rok. Podle expertů z Let Me Inn by však mnozí majitelé bytů mohli vydělat podstatně více – museli by se o svou nemovitost více starat a bedlivě sledovat ceny konkurence a průběžně je aktualizovat.

Přes Airbnb do Česka proudí miliardy

Podle statistik je krátkodobých pronájmů nabízených přes Airbnb přebytek a hosté si rozhodně mají z čeho vybírat. Jen na Starém Městě v Praze se v průměru pronajímá každý pátý byt. Většina majitelů ale nemá na správu Airbnb čas a pronajímání považuje spíše za nárazový přivýdělek.

 

Efektivní pronájem přes prostředníky

Najdou se však i tací, pro které je pronájem natolik časově náročný, že ho řeší přes externí správce. Zavedené firmy nabízí komplexní servis a starají se o nemovitosti se vším všudy. Správa bytu v Praze či v jiném městě sice není zdarma (viz. cena za správu Airbnb), ale na druhou stranu lze počítat s maximalizací výnosů. Například klienti zmíněné společnosti Let Me Inn vydělávají o 20 – 50 % více. Nemusí se přitom starat o komunikaci s klienty, úklid či údržbu bytu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru