Home / Finance / Investiční skupina Davida Rusňáka se zaměří na rozvoj 5G sítí

Investiční skupina Davida Rusňáka se zaměří na rozvoj 5G sítí

Na počátku roku 2019 byl realizován obchod mezi investiční skupinou DRFG a společností Nordic Telecom, kdy investiční skupina Davida Rusňáka definitivně prodala svůj zbylý podíl ve společnosti Libli. Ten tvořil celou polovinu. Spuštění od prodeje sice předcházelo jen několik měsíců, ale obchod byl stále ziskový. Ondřej Surka, který nese v DRFG zodpovědnost za akvizice nových společností podotýká, že obchod zároveň přineslo DRFG i cenné zkušenosti do budoucna.

Nápad s novým telefonním operátorem vznikl již v roce 2017. Tehdy se investiční skupina Davida Rusňáka spojila se společností Suntel Group. Zakladatel společnosti Roman Řezníček viděl potenciál v konsolidaci trhu internetových providerů. Ten tehdy tvořil přibližně polovinu trhu lokálních poskytovatelů internetových služeb. Celkově byl podíl lokálních hráčů na českém internetovém trhu v porovnání s okolními státy nezvykle výrazný. To také částečně platí dodnes.

Nejen finance, také sítě páté generace

 Jak Roman Řezníček tušil, postup zakoupení menšího lokálního poskytovatele a následné postupné přibíraní menších konkurenčních firem se ukázal jako správný. V té době byl oproti situaci v České republice trh lokálních poskytovatelů v Evropské unii přibližně pětinový. Značka, pod kterou se sdružovali menší provideři zakoupeni DRFG rostla. Dostala se tak na devadesát tisíc zákazníků za dva roky. Libli se tak dnes může chlubit pozicí pátého největšího internetového providera v ČR.

Společnost Nordic Telecom zakoupila Libli za účelem dosažení cíle stát se čtvrtým největším tuzemským operátorem. Po prodeji tohoto internetového operátora začala DRFG soustředit své síly na výstavbu 5G sítí. Pro TELCO divizi znamenají mobilní sítě páté generace celoevropskou příležitost. Ondřej Surka zároveň předpokládá, že tento typ sítí má předpoklad změnit základy fungovaní celé společnosti. DRFG Davida Rusňáka chce být na tyto změny pečlivě připravena. Moderní 5G sítě jsou tedy rozhodně jednou z oblastí, kde vidí DRFG velký potenciál do budoucna.

Autor: Michal Pecka

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru