Home / Investování / Pro koho není franchising vhodný?
Pro koho není franchising vhodný?

Pro koho není franchising vhodný?

Zatímco většina franšízantů si tuto formu podnikání nemůže vynachválit, najdou se i lidé, pro které to nebyla nejšťastnější volba. Příběhy z praxe potvrzují, že tyto typy osobností by se podnikání měly raději vyhnout. Pro koho nebude zřejmě tento model úspěšný?

Nezvládá dodržovat termíny

Podnikání vyžaduje jistou míru vlastní odpovědnosti. Obecně platí, že by se do něj měly pouštět osoby, které mají takzvaně čistý stůl. Dokáží dobře komunikovat, a především dodržovat termíny. Pokud toto lidé nezvládají, franchising pro ně není nejlepší životní volbou. Jsou totiž vázáni smlouvou, kterou jsou nuceni dodržovat. Pokud její závazky nesplňují, smluvní strana se na ně neustále obrací.

Neorganizovaný člověk

Každý člověk je jiný. Zatímco někdo je skvělý zaměstnanec a ve své pozici vyniká, jiný je výborný vedoucí pracovník. Pokud se cítíte v manažerské funkci jako ryba ve vodě, franšíza je pro vás výborná výzva, se kterou se vám rychle podaří naplnit svůj podnikatelský plán. V opačném případě, kdy jste hektičtí a kalendář či povinné schůzky naprosto ignorujete, nebude vaše podnikatelská pověst valná, a měli byste se raději poohlédnout po jiné formě obživy.

Nepořádný tvor

Samozřejmě se nikdo nebude dívat na to, jak to vedete doma. Provozovna však bude muset vykazovat jistý standard i co se úklidu týče. A právě ten jste povinni zajistit. Domluvit si služby úklidové firmy, vést si dokonalý přehled o účetních jednotkách, a mít přehled o všech schůzkách i zaměstnancích, to bude vyžadovat jistou míru osobní angažovanosti. Pořádek zkrátka a jednoduše musí být váš dobrý přítel.

Věčný snílek

Pokud nemá podnikatel tah na branku, měl by se věnovat jiným činnostem. Přílišné snění, nebo kreativita na místě, kde to není žádáno, také není vhodným předpokladem pro úspěšnou franšízu. Pokud o penězích raději mluvíte, věnujte se s láskou jiné činnosti.

Franchising je forma podnikání, kde si můžete rychle splnit své sny. Máte potřebné vlastnosti, nebo se do toho pouštět nebudete? Podnikatelskou příležitost není pro každého. Většina konceptů je obchodního charakteru, kde každý manažerská zkušenost se hodí.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru