Free songs
Home / Investování / Nová metla na realitní makléře
Nová metla na realitní makléře

Nová metla na realitní makléře

V České Republice je bohužel nastavený takový systém, který dovoluje podnikání v realitách v podstatě každému. Každý plnoletý člověk může začít v realitách podnikat, a proto se velmi často stává, že vám bude nemovitost prodávat osoba, která nemá mnoho životních zkušeností, natož těch pracovních.

Kolísavá kvalita realitních zprostředkovatelů, kterých je v této zemi více jak 15 tisíc. Z tohoto hlediska se jedná o největší počet makléřů na hlavu v EU. Ministerstvo pro místní rozvoj se nyní rozhodlo s tímto stavem něco udělat, a proto připravilo nový zákon, který má za úkol podnikání v realitách upravit.

Jedním z hlavních příjmů makléřů jsou provize, které jdou z prodaných nemovitostí. Zde si makléři nechávají vyplácet kupříkladu i desetiprocentní částky, které jsou v případě nemovitostí často přesahující miliony korun opravdu nemalé. Proto nový zákon reguluje toto podnikání z hlediska vzdělání, kdy budou moci realitní makléře vykonávat jen ti lidí, kteří mají vysokoškolské vzdělání v oboru právo či ekonomika, a ti, kteří jsou absolventy jiných oborů s určitou praxí. Lidé bez maturity se k realitám nyní již nedostanou.

Návrh zákona počítá také s pokutami pro makléře. Například v momentě, kdy nezaplatí nově povinné pojištění, mu hrozí pokuta i jeden milion korun. Makléři navíc budou muset mít peníze svých klientů na odděleném účtu, aby se zabránilo zneužívání peněz věřitelů.

Pokud se i vy rozhodnete obrátit na realitního makléře, vždy postupujte s maximální pečlivostí při výběru. Dejte především na doporučení a zkušenosti ostatních, nevrhejte se do ničeho po hlavě a ne vždy naslouchejte rady makléře. On pouze dělá svou práci, při které mu jde v prvé řadě především o vlastní zisk a prodej nemovitosti je u něj až na druhém místě. Tak na to myslete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Nahoru