Home / Investování / Nová metla na realitní makléře
Nová metla na realitní makléře

Nová metla na realitní makléře

V České Republice je bohužel nastavený takový systém, který dovoluje podnikání v realitách v podstatě každému. Každý plnoletý člověk může začít v realitách podnikat, a proto se velmi často stává, že vám bude nemovitost prodávat osoba, která nemá mnoho životních zkušeností, natož těch pracovních.

Kolísavá kvalita realitních zprostředkovatelů, kterých je v této zemi více jak 15 tisíc. Z tohoto hlediska se jedná o největší počet makléřů na hlavu v EU. Ministerstvo pro místní rozvoj se nyní rozhodlo s tímto stavem něco udělat, a proto připravilo nový zákon, který má za úkol podnikání v realitách upravit.

Jedním z hlavních příjmů makléřů jsou provize, které jdou z prodaných nemovitostí. Zde si makléři nechávají vyplácet kupříkladu i desetiprocentní částky, které jsou v případě nemovitostí často přesahující miliony korun opravdu nemalé. Proto nový zákon reguluje toto podnikání z hlediska vzdělání, kdy budou moci realitní makléře vykonávat jen ti lidí, kteří mají vysokoškolské vzdělání v oboru právo či ekonomika, a ti, kteří jsou absolventy jiných oborů s určitou praxí. Lidé bez maturity se k realitám nyní již nedostanou.

Návrh zákona počítá také s pokutami pro makléře. Například v momentě, kdy nezaplatí nově povinné pojištění, mu hrozí pokuta i jeden milion korun. Makléři navíc budou muset mít peníze svých klientů na odděleném účtu, aby se zabránilo zneužívání peněz věřitelů.

Pokud se i vy rozhodnete obrátit na realitního makléře, vždy postupujte s maximální pečlivostí při výběru. Dejte především na doporučení a zkušenosti ostatních, nevrhejte se do ničeho po hlavě a ne vždy naslouchejte rady makléře. On pouze dělá svou práci, při které mu jde v prvé řadě především o vlastní zisk a prodej nemovitosti je u něj až na druhém místě. Tak na to myslete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru