Home / Nezařazené / Co obnáší zasílání zboží na dobírku a na co se připravit

Co obnáší zasílání zboží na dobírku a na co se připravit

Objednáváte si zboží na internetovém obchodě? Možností, jak za balík zaplatit, je několik. Pokud chcete mít tuto povinnost rychle za sebou, tak lze poslat prodejci peníze na účet nebo zaplatit přímo. V případě, že nechcete platit hned, si můžete nechat poslat balík na dobírku.

Jak to funguje? Cenu za balík a doručení zaplatíte přímo kurýrovi při převzetí. Výhodou je, že nemusíte chodit balík nijak vyzvedávat a doručovatel komunikuje přímo s vámi.

Nezapomeňte ale, na to, že je třeba mít u sebe dost hotovosti, protože karty přijímají jen někteří kurýři. Kromě ceny objednaného zboží neboli dobírkové částky platíte i za doručení balíku. Nevýhodou tohoto způsobu doručení je, že zásilku můžete otevřít a zkontrolovat až po zaplacení.

Co obnáší odesílání

Co vás čeká v případě, že jste odesílatel? Doručovací službu si můžete zvolit přes internet, kam zadáte všechny potřebné informace. To znamená hodnotu zásilky, počet balíků a cenu dobírky. Kurýr si obvykle vyzvedne zásilku do dvou pracovních dnů, samotné doručení by rovněž nemělo trvat déle než dva dny.

Samotnému kurýrovi zaplatíte jen poplatky za doručení. Ten obvykle obsahuje nějakou fixní částku a poplatek, který závisí na hmotnosti zásilky. Peníze za odeslané zboží vám doručovatel pošle až poté, co je vybere od zákazníka. Obvykle je to zhruba do deseti pracovních dní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru