Home / Nezařazené / Vymáhání náhrady za škodu způsobenou zaměstnancem

Vymáhání náhrady za škodu způsobenou zaměstnancem

V praxi se občas stane, že zaměstnanec svou nedbalostí či nepozorností způsobí svému zaměstnavateli škodu. Pokud je škoda většího rozsahu, bývá obvykle obtížnější donutit zaměstnance (často i bývalého) k plnění náhrady za jím způsobenou škodu. Často nám nezbude nic jiného, než se obrátit na soud, který však v mnoha případech zaměstnancům, jakožto slabší straně pracovněprávního vztahu, poněkud nadržuje.

Jak se domoci svých nároků

Jedinou šancí jak se domoci svých zákonných nároků a nepřijít zkrátka, je obrátit se na některou z renomovaných právních firem, která se specializuje na pracovní právo. Jednou z nich je i advokátní kancelář BOROVEC LEGAL, kterou vlastní advokát v oboru pracovní a korporátní právo David Borovec. Advokátní kancelář BOROVEC LEGAL je renomovanou firmou s dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oboru pracovního a korporátního práva. Kromě všech aspektů pracovního a korporátního práva, od sepisování smluv až po zastupování u soudu, nabízejí také školení pro zaměstnance vaší firmy týkající se pracovně právní problematiky v praxi.

Mějte v pořádku dohody o odpovědnosti

Jedním z hlavních důvodů, proč zaměstnavatelé prohrávají soudní spory o náhradu škody způsobené zaměstnancem, jsou špatně napsané dohody o odpovědnosti a vágní pokyny zaměstnavatele, které neurčují zaměstnancům zcela přesně, jak smějí se svěřeným majetkem zacházet. Není divu, že v případě způsobené škody se odpovědný zaměstnanec snaží z problému všelijak vykroutit, aby nemusel nést následky. Advokát, zkušený v oboru pracovního práva, vám pomůže nejen sepsat všechny smlouvy a dohody tak, aby nedocházelo ke sporným výkladům, kterých by právník protistrany mohl využít proti vám, ale v případě že z nějakého důvodu ke sporu přeci jen dojde, bude stát na vaší straně a zajistí, abyste získali vše, co vám právem náleží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru