Virtuální sídla se stávají novou normou. Přibývá firem, které žádné fyzické sídlo nepotřebují, kromě toho si ho zařizují i ty, jež prostě jen chtějí formálně sídlit na lákavějším místě. Obě varianty jsou legislativně v pořádku a není důvod, proč jich nevyužít.
Virtuální sídlo je vlastně adresa, již máte formálně uvedenou v obchodním rejstříku, na svých webových stránkách a všude jinde. Ve skutečnosti na ní ale vůbec nesídlíte. Nemějte však strach, když vás tam přijde někdo hledat, najde desku s názvem vaší firmy a na recepci se o něj postarají. Minimálně mu předají kontakt na vás.
Získáte reprezentativní prostory
Jak se dozvíte na https://www.firmy-sidla.cz/, součástí virtuálního sídla může být i možnost využívat prostory v dané budově. Ne každodenně, ale pro občasná jednání či schůzky. Získáte tedy prostor, kde se scházet s obchodními partnery a klienty, nebudete si je muset vodit domů či trávit čas někde v kavárnách. Mnohdy lze zařídit i občerstvení, kávu atd. Klient nebo obchodní partner vlastně ani nemusí vědět, že jde pouze o sídlo virtuální a vy se na adrese ve skutečnosti nevyskytujete.
Značně ušetříte peníze i starosti
Virtuální sídlo stojí několik stovek korun na měsíc. Cenu určuje zejména lokalita, adresy v centru Prahy jsou pochopitelně dražší než ty v okrajových částech. Na druhou stranu se za tuto prestiž nejspíš vyplatí trochu připlatit. Firma se sídlem v centru Prahy působí profesionálně. Sídlo v Praze vám navíc celkově ušetří starosti. V hlavním městě totiž sídlí tolik firem, že je úřady nestíhají kontrolovat. Šance na kontrolu ze strany úřadu je tedy minimální.
Například na https://www.firmy-sidla.cz/ najdete virtuální sídlo Praha 1 již od 99 Kč za měsíc. V takovém levném balíčku nemůžete očekávat řadu služeb, ale pokud sháníte jen základ, třeba jako OSVČ, jde o parádní a levné řešení. Ano, virtuální sídla jsou vhodná také pro OSVČ, kteří nechtějí uvádět jako sídlo podnikání svou soukromou adresu.