Home / Zajímavé tipy / Už se objevují návody jak obejít EET, my to ale nedoporučujeme
Už se objevují návody jak obejít EET, my to ale nedoporučujeme

Už se objevují návody jak obejít EET, my to ale nedoporučujeme

Český člověk je vynalézavý. Víc než na připravenost s EET se snaží obejít systém. Nabízíme rady, co opravdu nedělat. Většina ze zaručeně fungujících rad podle našich zjištění nefunguje a hraničí s balancováním na tenkém ledě. Nenabíhejte si zbytečně.

Nezkoušejte to bez papírů, sankce podnikatelům bez živnosti a EET kvůli neevidování tržeb, podle živnostenského zákona, ale i podle trestního zákoníku nejsou vůbec malé. Živnostenský uloží pokutu až 50 000 korun u volné, u živnosti řemeslné a vázané až 100 000 korun. Koncesované živnosti jsou pod pokutou až 200 000 korun, stejně jako u provozování činnosti mimo rámec vám uděleného živnostenského oprávnění. Dejte si papíry do pořádku. Hrozí i trestní postih podle paragrafu 118 trestního zákoníku, roční vězení, peněžitý trest a při získání značného prospěchu tresty mnohem tvrdší.

Jedna, dvě

Chystáte se používat 2 pokladny? Před úřady utajit část příjmů? Neohlášená kontrola se s vámi mazlit nebude. Finanční správa už se na ně chystá. Další je takzvaná křížová kontrola Ministerstva financí. Dat pro srovnání bude vzhledem k plošné aplikaci EET opravdu hodně. A protože jsme v česku, dobře mířené udání se nemíjí účinkem.

Výpadky internetu

Tohle vám neprojde. Často padající internetové připojení musí být potvrzeno provozovatelem sítě. Finanční správa porovná vás a jiné firmy ve stejném regionu a segmentu. Vystavujete se riziku zvýšené kontroly a přepadovky. EET se dá zaslat i po výpadku internetu a účtenku musí podnikatel vždy vystavit i offline a pak nejpozději do 48 hodin určitě odeslat data do systému.

Softwary v pokladně

Software nainstalovaný přímo ve vaší pokladně, kterému se říká phantomware, manipulující s nahranými daty při odesílání na Finanční správu dražší položky nahrazuje levnějšími, eviduje pouze některé položky, a jinak zkresluje, je cestou do pekel. Jakmile si zákazník ověří FIK kód z účtenky a částka na něm uvedená nebude souhlasit, je zle.

Jsme neziskovka, spolek či klub

I v tomto případě podléháte EET. Klasická kontrola vás nemine. Vyvarujte se sklouzávání až do kategorie neoprávněného podnikání, účelového obcházení zákona a dalším fíglům. Zde vám hrozí velmi přísné tresty. Kontrolní orgány, správní úřady, ale také soudy mají k dispozici dostatečné množství pák, jak na vás.

Ani neziskové organizace neuniknou před EET, i když jsou od EET zdánlivě osvobozeny. Podle výkladu ministerstva financí se osvobození od elektronické evidence tržeb vztahuje pouze na takzvaně hlavní nepodnikatelskou činnost. Všechno ostatní už ale podléhá EET. Nezisková organizace provozující jako vedlejší podnikatelskou činnost například kavárnu, ve které vzniká zisk, musí tržby elektronicky evidovat.

O Makawiel

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru