Home / Finance / Jak na konsolidaci půjček v 5 krocích
Jak na konsolidaci půjček v 5 krocích

Jak na konsolidaci půjček v 5 krocích

Důvod proč konsolidovat půjčky nespočívá pouze v usnadnění administrace, ale hlavně ve výrazném ušetření. Podívejte se na 5 základních kroků, které vám pomohou s celým procesem a usnadní vám konsolidaci půjček do jednoho úvěru.

1. Znejte hodnotu aktuálních půjček

Na začátek je velmi důležité znát hodnotu všech svých půjček. Zjistěte si, kolik musíte splatit u každé z nich a částku sečtěte. Právě tato hodnota se stane výchozí částkou pro konsolidaci půjček. Z vypočítané částky se bude odvozovat výběr vhodné nabídky a další důležité parametry.

2. Kontaktujte společnost, u které máte největší úvěr

Při počítání celkové výše všech svých úvěrů se podívejte i na to, u koho máte největší půjčku. Poskytovatele kontaktujte a pokuste se s ním domluvit výhodné nabídky. Když nedostanete výrazně lepší nabídku než jinde, začněte se poohlížet jinde.

3. Poohlédněte se po jiných nabídkách

Velmi důležitým krokem je porovnání dalších nabídek. Konsolidace půjček je výhodná pouze v tom případě, když v tento moment neuděláte chybu. Při výběru se řídíme stejnými pravidly jako u čerpání nového úvěru. Sledujeme nejen výši úrokové sazby, ale i případné poplatky.

4. Spočítejte si, kolik ušetříte

Máte vybranou nabídku, teď už zbývá si jen spočítat, kolik vám konsolidace půjček ušetří. Částka může být poměrně zanedbatelná, ale může se pohybovat i v řádech tisíců korun. I v momentě, kdy výrazně neušetříte, je sloučení dobré z důvodu zjednodušení podmínek splácení úvěru. Nad vším budete mít lepší přehled a nestane se, že byste zapomněli na nějakou splátku.

5. Upravte výši nového úvěru a připravte si plán

V rámci konsolidace půjček si nemusíte vzít nový úvěr pouze na částku nezbytně nutnou pro pokrytí všech stávajících úvěrů. Je možné přidat i určitý bonus a celkovou částku o něco navýšit. V tomto případě si však řádně upravte plán splácení, aby se vám nestalo, že se dostanete do platební neschopnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru