Home / Zajímavé tipy / Jak se levně zbavit stromů, které překážejí
Jak se levně zbavit stromů, které překážejí

Jak se levně zbavit stromů, které překážejí

Kácení stromu je vždy velkým rizikem. I když je v okolí stromu dostatek volného prostoru a kácení se zdá být jednoduchou záležitostí, bez dodržení bezpečnostních zásad může vždy dojít k úrazu nebo poškození majetku

Daleko složitější je kácení stromu v blízkosti budovy, elektrického vedení nebo na místech, kde není téměř žádné místo pro klasické směrování kácení stromu. Provádět takovou práci svépomocí se vůbec nedoporučuje. Každé kácení je náročným úkolem, který vyžaduje potřebnou odbornost, zkušenosti a rovněž příslušnou techniku.

Proto je mnohem jednodušší a bezpečnější objednat si pro kácení odbornou firmu, která se specializuje na rizikové kácení stromů a poradí si i s velmi složitými podmínkami. Spolehnout se můžete na společnost RD servis, která se působí v severomoravském kraji, ale je možné se domluvit i na provedení prací ve vzdálenějším okolí.

V čem spočívá rizikové kácení

Kácet stromy lze různými způsoby. Nejčastější je klasické směrové kácení používané zejména v lesích. Tato metoda se přímo neřadí do kategorie rizikového kácení stromů, ovšem ani ta není zcela bez rizik. Přece jen ale, pokud je kolem stromu dostatečný prostor, je toto klasické směrové kácení nejbezpečnější.

Skutečnými riziky hrozí kácení stromů v místech, kde není možné kácet klasicky směrově, ale ani nelze použít například výsuvnou plošinu. V takových případech se kácí postupně tak, že se začíná od koruny stromu a odřezané větve i špalky z kmene se spouštějí na zem pomocí lan. Tím se zabraňuje poškození okolního porostu, plotů či jakéhokoliv majetku. Do koruny stromu se pracovníci firmy dostanou pomocí stoupacích želez, zajišťují se popruhem upevněným kolem kmene a teprve pak si vytáhnou na laně motorovou pilu.

Pokud to dané podmínky dovolují, kácí se z výsuvné plošiny. Jde rovněž o rizikovou metodu, jelikož se pracuje ve značných výškách. Tento postup lze kombinovat s předchozí metodou, tedy za použití lan ke spouštění odřezaných částí stromu.

Součástí služeb společnosti RD servis je i odstranění pokácených dřevin a větví a jejich odvezení, pokud si majitel nepřeje využít dřevo pro svou vlastní potřebu.

O Makawiel

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru