Home / Půjčky / Je nebankovní půjčka skutečně rizikovější než půjčka od banky?

Je nebankovní půjčka skutečně rizikovější než půjčka od banky?

Do bezvýchodné situace, kdy potřebujeme půjčku, byť méně výhodnou, ale hlavně rychle, se může dostat každý. Zdrží se naše výplata, potřebujeme překlenout krátkodobý nedostatek peněz do doby, než třeba prodáme naši nemovitost, porouchá se nám automobil, který však nutně potřebujeme k práci. Získat úvěr u banky může být zdlouhavé a velice často i nemožné. Stačí, že máme v registru nějaký ten škraloup z minulosti. Řešení naštěstí existuje.

Být v registru je problém

Dostat se do registru dlužníků jde poměrně snadno, a to přestože jste nikdy úmyslně nedlužili. Stačí mít třeba jen nepoužívaný bankovní účet, kde se nahromadí dluh za vedení účtu. I když jde často o korunové položky, jde o dluh. Někdy máme za sebou platební neschopnost, ze které jsme se sice dostali, vše uhradili, ale v rejstřících o tom zatím pořád existuje záznam. Pro banku jsme hned problematickým klientem, kterému se nepůjčuje.

Teď, v postkoronavirovém, nebo dle předpokladu odborníků spíše v mezikoronavirovém období, je přístup bank ještě obezřetnější a zájem je pouze o klienty bez negativní historie. Když si tedy potřebujeme půjčit, zbývají nám jenom nebankovní instituce. Nejsou to žádní ďábelští lichváři, rozhodně se proto půjčky bát nemusíte. Pouze se na půjčku nikdy bezhlavě nevrhejte a dobře zvažujte vaši schopnost úvěr včas splatit. Nebankovní firmy jsou sice tolerantnější, pokud jde o odklad splátek, využití tohoto nadstandardu však obvykle něco stojí. Vyčítat tohle nebankovní společnosti nemá smysl. Nabízí bonusovou službu navíc a vy za ni platíte. Pokud je předem jasně definována v obchodních podmínkách, tedy ve smlouvě, je vše v pořádku.

Bojíte se nebankovní půjčky kvůli predátorským praktikám, o kterých se tolik píše?

Banka i nebankovní instituce poskytující půjčku nepostupují při vymáhaní pohledávek nesplácených úvěrů odlišně. Prostě dle zákonných norem a smlouvy využijí svá práva vymoci své peníze. Z toho plyne, že se nemusíte bát ani nebankovních úvěrů. Jenom si je nutné půjčovat obezřetně, abychom nepřecenili svoje možnosti splácet.

I u nebankovních firem lze získat úvěr levně

Navíc bez lustrování v registrech, bez zbytečného papírování a návštěv bank. Lze jej vyřídit online. Zajímá vás třeba nebankovní půjčka bez registru do výše až 100 000 Kč? I toto je realita. Přitom stačí jednoduché vyplnění formuláře a pak počkat na schválení půjčky. Dokonce máte nadstandardní možnost si půjčku rozmyslet a vrátit ji do 30 dnů. K tomuto úvěru získáte navíc i další bonusy. Vítaným je možnost předčasného splacení půjčky. Současně máte už smluvně definovanou možnost odložit si zdarma splátky až na 4 měsíce. Takto nastavenou nebankovní půjčku rozhodně nelze považovat za neseriózní. Je přátelská ke klientům a nabízí více benefitů než klasická bankovní půjčka. Je příjemné mít šanci řešit svůj finanční problém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru