Home / Novinky / Jaké jsou povinnosti franšízanta?
Jaké jsou povinnosti franšízanta?

Jaké jsou povinnosti franšízanta?

Pozice franšízanta je ošemetná. Musí totiž do puntíku pochopit know-how franšízora a pokračovat v jeho misi a vizi. Má práva i povinnosti a částečně i možnost vnuknout projektu něco ze sebe. Buďte obezřetní a prozkoumejte vše do detailu.

Hledá se nástraha

Podnikání v podobě franšízy je pro spoustu lidí lákavá. Výrazně méně práce i starostí, nutnosti peněz i času. Je to skutečně tak? Je franchising tak pohodový? Otázkou tedy zůstává, proč se do něj nezapojí všichni. Možná není vše zalité sluncem a občas se i na poli franšízové spolupráce objeví mráčky, nevýhody a limity, které zájemce ve finále odradí. Tento koncept skvěle odráží tempo a náladu dnešní doby, ale není pro každého. I s podporou franšízora musíte mít dostatek vlastních peněz, a hlavně ostré lokty, abyste novou pobočku udrželi při životě a byli po vůli vlastníkovi know-how.

V plné polní

Franšízant musí splňovat celou řadu podmínek. Nejen dostatek vůli a odhodlání a základní přehled o oblasti nebo oboru, do kterého se chce zapojit, ale i disponovat finanční rezervou, mít schopnost vést kolektiv lidí, spolupracovat s úřady a spoustu dalšího. Franšízant sice na oko podniká na vlastní pěst, ale stále je nad ním dohled mateřské pobočky a franšízora, který mu na samém začátku dal jedinečnou příležitost.

Díky pronájmu práv od franšízora může franšízant ukázat, co v něm je.

Pro franšízanta platí pětice základních pravidel. Je jich pochopitelně mnohonásobně více, ale tato se nevyplatí porušovat. Vztah s franšízorem by se tak nenávratně narušil.

  • Respektování směřování franšízy a šíření hlavních myšlenek a vizí
  • Dodržování všech poplatků (vstupních, průběžných i účelových) a smysluplné investování, aby pobočka rostla a prosperovala
  • Pravidelný report směrem k franšízorovi, informování o změnách, záměrech, sporech i úspěších
  • Odmítání další spolupráce a úrovně pronájmu, to vše podléhá rozhodnutí franšízora
  • Snaha o obohacení myšlenky a vlastní invence (s podporou franšízora)

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru