Home / Novinky / Základní způsoby, jak si pořídit dům, a jejich výhody a nevýhody
Základní způsoby, jak si pořídit dům, a jejich výhody a nevýhody

Základní způsoby, jak si pořídit dům, a jejich výhody a nevýhody

Stavba vlastního hnízda je často spojená s přemýšlením, kterou variantu si pro sebe zvolit. Nejste si zatím jisti tím, co byste si pro sebe přáli? Podívejte se na největší výhody a nevýhody jednotlivých řešení.

Stavba na klíč jsou nulové starosti

Nízkoenergetické domy na klíč jsou spolehlivý způsob, jak bydlet v co nejkratším čase. Stavební firma se postará nejen o stavbu samotnou, ale také o vyřízení nejvyšších možných dotací od státu. Na novostavbu tak například v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám získáte až půl milionu korun. Dřevostavby na klíč jsou v současné době nejčastěji řešenou podobou bydlení. Jedná se o ekologické a udržitelné bydlení s vysokým standardem.

Stavba na klíč je jistota, že bude dodržen stavební postup a následně také přidělení dotací. Stavební práce na sebe navazují, jdou rychle za sebou. Nevýhoda? Vyšší cena.

Stavba svépomocí znamená roky dřiny

Chcete ušetřit? Možná pro vás bude stavba svépomocí tou pravou volbou. Musíte ale počítat s tím, že budete několik let trávit každou volnou chvíli na stavbě. Nejprve budete zjišťovat všechny záležitosti, stavební technologie, povolení a dotační informace. Tento proces vám zabere zhruba rok.

V mezidobí, kdy čekáte na stavební povolení, se informujete o úpravách pozemku a o vybavení domu. Poté stavíte. Řemeslníci k vám přicházejí nárazově, z volna. Stavba může trvat roky a přijdete tak o dotace od státu. Ve finále tak neušetříte za stavbu svépomocí nic.

Část sami, část s firmou

I to je řešení, jak se pustit do vlastního bydlení. Některé úkony můžete nechat na stavební firmě, zatímco jiné si zajistíte sami. Dopředu je ale potřeba stanovit jasná pravidla a s firmou se domluvit na tom, jaké budou vaše zásahy mít vliv na celistvost stavby.

Vlastní bydlení je možné získat několika způsoby.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru