Ministr Babiš v poslední době vstoupil opět mezi veřejnost se svým výrokem sorry jako na adresu přiznání příjmů. Lidová tvořivost na sebe nenechala dlouho čekat a hned se objevila daňová přiznání s vyplněným Sorry jako. Pokus by vás napadlo něco podobného zkoušet i u svého přiznání, raději to nedělejte, budou z toho jen problémy a nejen pro vás.
Únor je tu a s ním i populárně nepopulární nutnost vyplnění daňového přiznání. To lze odevzdávat na úřadu, poště a dokonce i na některých specializovaných pobočkách, o kterých se dočtete na informačním webu ministerstva financí.
Pokud vás napadlo, udělat trochu recesi a vyplnit daňové přiznání kompletně celé, až na údaje o příjmech a výdajích, kam napíšete legendární sorry jako, pak vám radíme, nedělejte to. Mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová se k celé věci vyjadřuje takto:
„Lze odhadovat, že nejčastěji bude správce daně z důvodu pochybností o správnosti, průkaznosti či úplnosti daňového přiznání zahajovat postup k odstranění pochybností (zasláním výzvy daňovému subjektu). Pokud daňový subjekt na výzvu neodpoví, nebo odpoví, avšak pochybnosti správce daně neodstraní, pak mu správce daně může stanovit (tj. vyměřit) daň podle pomůcek, a to podle podkladů, které si sám obstará (jestliže daňový subjekt nebude vůbec reagovat).“
Za vše hrozí také sankce a hlavně tím budete otravovat úřednici, která opravdu za nic nemůže. Jen se jí zprotivíte, a ve všem se začne mnohem více šťourat a vrtat. Navíc vám hrozí daňová kontrola a ve výsledku tak zkomplikujete život sami sobě i ostatním. Zůstaňte tedy jen u toho, že se budete bavit naším ministrem financí, a myslete si o něm své. K daňovému přiznání však přistupujte zodpovědně.