Home / Finance / Užitečné tipy, jak co nejvíce ušetřit za topení
Užitečné tipy, jak co nejvíce ušetřit za topení

Užitečné tipy, jak co nejvíce ušetřit za topení

Máte strach, jak to letošní zimu zvládnete za platby vytápění? Možná vám přijdou vhod určité tipy, které skoro nic nestojí, a přitom dokážou ušetřit celé stokoruny. A nebojte se, nebudou to doporučení tipu: stěhování do menšího nebo k rodičům, nosit dva svetry a podobně. Budete se divit, jak jednoduché to je!

Odvzdušnění topení

Máte-li radiátor puštěný na plno, ale ten je jenom vlažný a vydává šplouchavé zvuky, pravděpodobně obsahuje příliš mnoho vzduchových bublin. To, že netopí, ale neznamená, že platíte méně! Bohužel je to naopak! Jak odvzdušnit topení? Budete k tomu potřebovat speciální klíč na odvzdušňování, které seženete například v železářství. Topení pusťte naplno a po půlhodině klíčem uvolněte ventil radiátoru. Mějte připravený hadr, kterým zachytíte případnou unikající tekutinu.

O jeden stupeň méně

Snížit teplotu v místnosti o jeden stupeň přináší úsporu asi 6 %. A věřte nám, tuto nižší teplotu ani nepoznáte! Čím více teplotu stáhnete, tím více samozřejmě ušetříte. Nicméně snížit z 22 na 21 °C není taková oběť a na účtu za energii se to projeví!

TIP: Tepelná čerpadla jsou nejvýhodnějším zdrojem tepla.

Pozor na únik tepla

I když máte nová okna, k určitému úniku tepla jimi může docházet. Proto se v noci a v nepřítomnosti vyplatí zatáhnout závěsy, záclony, venkovní či vnitřní žaluzie. To pomůže snížit únik tepla z místnosti ven. Nevyplácí se topení vypínat, pokud jdete do práce. Vychlazený byt bude potřebovat totiž mnohem více energie na vytopení. Pokud nechcete zbytečně topit, když jste v práci, stáhněte topení – nevypínejte ho!

Hliníková fólie za radiátory

Panelové i cihlové zdi pohlcují teplo, které radiátor vydává. Pokud máte pocit, že radiátory topí méně, než by měly, můžete za ně instalovat hliníkové fólie. Jedná se o investici okolo 300 Kč za jednu fólii. Teplo bude odráženo zpět do místnosti, namísto aby jej pohltily zdi. Vhodné je též radiátory nezakrývat a neumisťovat před ně nábytek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru