Home / Finance / Jak dosáhnout na vlastní bydlení
<strong>Jak dosáhnout na vlastní bydlení</strong>

Jak dosáhnout na vlastní bydlení

Nacházíte se v situaci, kdy nemáte k dispozici vlastní bydlení a musíte pravidelně platit za podnájem? Postavit se na vlastní nohy a zajistit si bydlení není v dnešní době s vysokými cenami nemovitostí vůbec snadné. V následujícím článku vám přinášíme několik základních rad, které vám mohou pomoci problém vyřešit.

Hypotéka nebo pořízení za vlastní peníze?

Investice do bydlení je většinou spojena s velmi vysokým nákladem, který výrazně zatěžuje dlouhodobý rozpočet. Není příliš běžné, aby kupující byli schopni zaplatit cenu nové nemovitosti bez externího financování a půjčky.

Je v dlouhodobém horizontu lepší variantou pravidelné odkládání peněz a bydlení v podnájmu až do doby, dokud nebudete disponovat dostatečně vysokou částkou nebo raději řešení prostřednictvím hypotéky? Ve většině případů je výhodnější druhá zmíněná možnost. Místo platby nájmu totiž můžete mořit hypotéku, což by dlouhodobě mělo znamenat i po započtení úroků nižší náklady.

Obecní byty

Pokud je pořízení vlastního bydlení mimo vaše možnosti, zkuste se informovat, zda ve vašem městě neexistuje možnost odkupu obecních nebo městských bytů. V rámci privatizace a podpory pro občany obcí se můžete čas od času dostat tímto způsobem k velmi výhodným koupím.

Spoluvlastnictví

Jestliže pro vás není možná ani jedna z výše uvedených variant a stále trváte na bydlení ve vlastní nemovitosti můžete popřemýšlet také nad možností spoluvlastnictví. Ve vašem okolí mezi známými určitě najdete někoho, kdo se nachází v podobné situaci a chystá se k pořízení vlastního bydlení. Společně pak můžete rozdělit pořizovací náklady a dostat se k potřebné částce podstatně jednodušeji. Nezapomínejte však vše náležitě pojistit smlouvami a potřebnými dokumenty i v případě, že se jedná o důvěrné známé.

Výkup nemovitosti

Jedná se o možnost, jak koupit nemovitost, která je zadlužená. Výkup bytu je nástroj, díky kterému investor vyplatí u bývalého majitele všechny dluhy a pokud nemá bývalý majitel zájem v bytě zůstat, investor tento byt nabídne do prodeje. Takto se můžete získat nemovitost až o 10 % levněji, než je běžná tržní cena. Výkup domů je v současné době nejrychleji rostoucím segmentem na trhu s nemovitostmi.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru