Home / Nezařazené / Proč být obezřetný pro výběru nebankovní půjčky?

Proč být obezřetný pro výběru nebankovní půjčky?

Vybrat si půjčku v nebankovním sektoru není nic jednoduchého. Nabídky se na nás valí ze schránek, novin, časopisů, internetu i televize. Prakticky každý propaguje tu svou jedinou a výhodnou půjčku, kterou získáte okamžitě. Při výběru nebankovní půjčky je potřeba být obezřetný. Najde se mnoho jedinců, kteří propagují půjčky od soukromého investora, za jediný podpis. Předpokladem pro vyplacení půjčky je však zaplacení vysokého poplatku předem. Samozřejmě jde o podvod a vy pokud na tuto nabídku kývnete, příjdete i o tisíce korun a půjčku neuvidíte. Rovněž mnoho nebankovních poskytovatelů půjček nabízí půjčky s nevýhodnou smlouvou, příliš vysokými úroky nebo za podpis bianco směnky. Může se tak stát, že díky jedné pozdě uhrazené splátce příjdete o střechu nad hlavou. Jedním z oblíbených triků podvodníků je také výběr kauce či jistiny nebo poplatku. Pokud jej chcete vrátit, naúčtují vám další poplatky s tím, že jste zatajili údaje nebo vyplnili špatně žádost o půjčce, tudíž nemáte nárok na půjčku ani na vrácení peněz. Ve skutečnosti tomu tak není a pokud se rozhodnete odstoupit od smlouvy do 14 dní od jejího podpisu, musí vám být vráceny i veškeré poplatky. Další praktikou je půjčka od soukromého investora s tím, že mu pošlete peníze na cestu a on vám přiveze půjčku až domů. Samozřejmě se tak nikdy nestane.

S výběrem opravdu spolehlivých půjček pomůže porovnání půjček. Najdete zde celou řadu produktů, které vám nabízí skutečné a solidní společnosti. Díky recenzím a zkušenostem zákazníků si vyberete jistě dobře. Ověřená společnost má funkční webové stránky, veškeré kontakty jsou platné, nehrozí zde volání na drahé linky nebo netransparentní podmínky smlouvy. Navíc si můžete rámcovou smlouvu prohlédnout dříve, než samotnou půjčku vyřídíte. Půjčka je samozřejmě nezávazná až do chvíle, než vám jsou peníze vyplaceny. Porovnání půjček je velmi důležité nejen z hlediska spolehlivosti poskytovatelů, ale i proto, aby jste si udělali přehled a ušetřili na půjčce. Se srovnáním si vyberete tu nejlevnější.

Finanční trh nabízí velkou řadu nebankovních půjček a vyznat se v nich je velmi těžké. Zda si nesjednáváte podvodné půjčky černá listina prozradí okamžitě. Můžete si ihned zjistit, zda vámi vybraná společnost zde nefiguruje. Pokud se stanete obětí podvodníka, kontaktujte policii, Českou obchodní inspekci nebo finančního arbitra. Můžete se rovněž připojit k hromadné žalobě, která vám dá alespoň malou možnost, že své vyplacené poplatky dostanete zpět a podvodník bude potrestán. Samozřejmě můžete do černé listiny přidávat i své zkušenosti s podvodnou ale i spolehlivou společností. Nemusíte zde zadávat jen firmy, ale i jednotlivce, rádoby investory.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru