Home / Pojištění / Pojištění auta byste neměli vybírat podle nejnižší ceny

Pojištění auta byste neměli vybírat podle nejnižší ceny

V současné době představuje automobil nenahraditelnou součást každodenního života. Spousta lidí si však neuvědomuje, že s pořízením vozidla přichází celá řada dalších povinností, jako je například pojištění. V České republice zákony stanovují, že na každý automobil musí být sjednané takzvané povinné ručení, z něhož se hradí veškeré škody, jež způsobíte na majetku či zdraví ostatních účastníků dopravy. V následujících řádcích si prozradíme, proč se zrovna na povinném ručení nevyplácí šetřit.

V první řadě musíme podotknout, že pojištění auta byste neměli vybírat podle nejnižší ceny, přestože se tak spousta majitelů motorových vozidel rozhoduje. Velice důležité je zaměřit se na to, co všechno pojištění zahrnuje, abyste pak nebyli při pojistné události překvapení, že nedostanete ani korunu, protože to nebylo uvedeno ve smlouvě.

Pokud pojištění nechcete platit

Ovšem existují způsoby, jak placení pojištění auta obejít. Jedním z nich je pořídit si vozidlo na operativní leasing. Jedná se v podstatě o dlouhodobý pronájem vozidla, přičemž po uplynutí smlouvy zůstává automobil stále v majetku leasingové společnosti. Platíte měsíčně určitou částku, ve které máte zahrnuto vše od pojištění přes dálniční známku až po servis. Budete si pouze doplňovat pohonné hmoty a užívat si jízdu.

Vybrat si můžete z několika modelů. Velice vyhledávaný je operativní leasing BMW, neboť německá automobilka nabízí komfortní povoz.

Pokud vám leasing nic neříká

Jestliže však chcete mít automobil ve svém majetku, potom operativní leasing není nic pro vás. Stačí tedy přijít do nějakého autobazaru, jako je AAA Auto, kde si vyberete sice už ojetinu, ale pořizovací cena vás nezruinuje. Navíc zrovna uvedený autobazar si potrpí na tom, aby zákazníkům prodal kvalitní vozidlo. A v případě jakýchkoliv problémů dokáže zákazníkovi zkomplikovanou situaci řádně vykompenzovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru