Home / Půjčky / Na jaké poplatky u půjček si dávat velký pozor?
Na jaké poplatky u půjček si dávat velký pozor?

Na jaké poplatky u půjček si dávat velký pozor?

Každý kdo potřebuje peníze na libovolné věci, řeší jen to, jak se domoci nejnižší úrokové sazby. Lidé jsou někdy až příliš zaslepeni hledáním výhodného úvěru, že mnohdy zapomínají na tak podstatné věci, jakými jsou poplatky u půjček.

Ty samozřejmě nejsou prezentovány jako první a občas se o nich zákazník dozví až po podpisu smlouvy, kterou bezpochyby četl jenom zběžně. Abyste si vaši budoucí půjčku zbytečně neprodražovali, možná se vám bude hodit pár rad, jakým poplatkům se vyhnout. Půjčka bez nich totiž nabývá podstatně lepších a výhodnějších podob.

Nejčastější poplatky u půjček

Z úvodu tohoto článku jasně vyplývá, že největší prevencí je dostatečná informovanost. Takže, pokud jdete žádat o peníze, chtějte znát všechny porobnosti týkající se jakýchkoliv plateb nad rámec běžného úvěrování. Vhodné je důkladně pročíst obchodní podmínky, kam bývají skryté poplatky zakomponovány.

A víte, na jaké poplatky u půjček narazíte nejvíce?

  • Poplatek za vyřízení žádosti a samotné poskytnutí úvěru
  • Poplatek za vedení úvěrového účtu
  • Poplatek za prodlení s uhrazením měsíční splátky nebo celého závazku

Tyto platby se mohou týkat nejenom krátkodobých, ale i dlouhodobých půjček. Pokud si myslíte, že už vás nic dalšího nepřekvapí, jste bohužel na omylu.

Na jaké poplatky u půjček si dávat velký pozor?

Ostatní nebezpečné poplatky na obzoru

V přemíře poskytovatelů bankovních a nebankovních úvěrů si dejte pozor i na poplatky za předčasné uhrazení či mimořádné splátky. V některých případech můžete narazit na sankce spojené se změnou úvěrové smlouvy v průběhu jejího trvání, ať už je to snižování měsíčních splátek či jiné úpravy.

Co se týče samotné úrokové sazby, hlídejte si místo ní spíše hodnotu RPSN neboli roční procentuální sazbu nákladů. Právě pod touto nenápadnou zkratkou se ukrývá nejenom běžný úrok, ale také součet dalších nákladů ve formě zmiňovaných poplatků.

I když je získání půjčky v dnešní době poměrně jednoduchým procesem, nepodceňujte ho a věnujte volbě konkrétního produktu alespoň část svého drahocenného času. Vězte, že se vám to vyplatí, protože absencí výše zmíněných poplatků u půjček ušetříte nemalé finance.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru