Home / Nakupování / Bezkontaktní bankomaty již brzy
Bezkontaktní bankomaty již brzy

Bezkontaktní bankomaty již brzy

Klasické bankomaty bijí na poplach. V nejbližších letech je totiž vystřídají bankomaty bezkontaktní, který je nejen rychlejší, ale také bezpečnější. Nyní ho jej u nás provozují dvě společnosti.

Bezkontaktní se v poslední době stalo hlavně placení kartou, kdy kartu jen přiložíte k zařízení a je hotovo. Proto bezkontaktní karty velmi rychle vystřídaly klasické a velké množství lidí si na tento způsob placení zvyklo natolik, že u sebe již nenosí skoro žádnou hotovost. Jedná se totiž o velmi rychlý způsob platby, který je navíc i bezpečný.

A přesně tento princip nyní budou nabízet i bezkontaktní bankomaty. Ty nyní zprovoznila Air Bank a Československá obchodní banka. Princip těchto bankomatů je velmi jednoduchý, stačí jen přiložit svou platební kartu na určení čidlo, které je na každém bankomatu velmi dobře označení, karta se načte a je hotovo. Rozdíl oproti bezkontaktnímu platebnímu terminálu je ten, že vždy zadáváte pin, ať už si chcete vybrat jakkoliv vysokou částku.

Bezkontaktní bankomaty v sobě nesou také tu výhodu, že při vkládání karty do přístroje vždy hrozí riziko, že přístroj bude obsahovat skimovací zařízení, které okopíruje údaje z magnetického proužku vaší karty, které pak pošle třeba na druhý konec světa, aniž byste o tom vy věděli, a z účtu vám pak začnou mizet peníze. Nic takového se však u bezkontaktních bankomatů nehrozí.

Trochu problém může nastat, pokud se budete snažit vybrat z bankomatu společnosti, kartou od společnosti jiné. Zde můžete narazit na problém, ale je potřeba vše vyzkoušet. Co však bankomatům dělá problémy téměř vždy je výběr pomoci NFC nálepek od jiných zprostředkovatelů. Při snaze vybrat tímto způsobem se vám může velmi jednoduše stát, že bankomatu způsobíte takový šok, že se i sám restartuje.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru