Home / Zajímavé tipy / Co je to podnikový informační systém a jaké jsou jeho výhody?
Co je to podnikový informační systém a jaké jsou jeho výhody?

Co je to podnikový informační systém a jaké jsou jeho výhody?

Dlouhodobý vývoj a stabilní růst. To je, oč v byznysu kráčí především. Jakmile se firma dostane do určité fáze, neobejdete bez vhodně zvoleného podnikového informačního systému. A právě výběr bývá kamenem úrazu. Rady si nevědí drobní živnostníci ani vrcholoví manažeři. Nejenže netuší, co to informační systém je, ale nemají ponětí ani o reálném přínosu. Pokud jste na tom podobně, pak se vám bude hodit přehled základních informací a největších výhod.

Podnikový informační systém není to samé jako ERP systém

Firemní informační systém se někdy nesprávně označuje jako ERP systém. Ten však zahrnuje pouze software určený pro firmy zabývající se výrobou. Přízvisko ERP přesto „zdomácnělo“ a můžete ho najít i v souvislosti se systémy, které jsou určeny i pro uživatele z jiných segmentů.

Praktický přínos podnikového informačního systému

K největším přínosům podnikového informačního systému je standardizace procesů a využívání nejefektivnějšího řešení. Zda se vydáte cestou vlastních zkušeností a podle toho nastavíte systém, anebo dáte na doporučení tvůrce softwaru, je na vás.

Co je to podnikový informační systém a jaké jsou jeho výhody?

Standardizace firemních procesů úzce souvisí se zastupitelností pracovníků. Díky tomu nezáleží, kdo se vybrané činnosti ujme. Zaměstnanec musí úkol vykonat vždy stejně.

Standardizace pracovníkům zamezuje provádění úkolů nestandardními způsoby. Ve firmě tak nedochází k různým podvodům, melouchům a nežádoucím praktikám. Na případné prodlevy a odchylky je vedení okamžitě upozorněno.

Dalším přínosem podnikového informačního systému je celkové zrychlení procesů, možnost delegace pravomocí a vyvozování osobní zodpovědnosti. Vedoucí pracovníci navíc dostávají velké množství dat, na základě kterých navrhují opatření potřebná pro další zlepšení firmy.

Co dodat závěrem? Kvalitní firemní informační systém je pro společnost přínosný. Menší firmě může stačit účetní software, pro větší je vhodné plnohodnotné řešení s manažerskou nadstavbou. Více informací na téma informační systémy najdete také na www.saul.cz.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru