Home / Investování / Zhodnoťte své naspořené peníze
Zhodnoťte své naspořené peníze

Zhodnoťte své naspořené peníze

Rozhodli jste se investovat do umění, ale nevíte, kde začít? Poradíme vám, kde najdete užitečné informace a z čeho čerpat nové vědomosti. A povíme si i něco o uměleckých aukcích.

Foto: Facebook Galerie U Betlémské kaple

Pronikněte do světa umění

Ze všeho nejdůležitější je zorientovat se na trhu s uměním. Kupte si odborné časopisy věnující se výtvarnému umění, případně na internetu najdete spousty vzdělávacích a hlavně zajímavých videí, která vás vpraví do světa umění. Je nutné mít přehled o nejoceňovanějších autorech a dílech i o dílech a jejich tvůrcích, kteří mají potenciál být v budoucnu slavnějšími, než jsou dnes.

I pár tisíc se vyplatí

Případně si můžete nechat poradit od odborníků, kteří se výtvarným uměním zabývají celý život. Ani těch u nás není málo. Anebo zkrátka zkuste své štěstí a investujte pár tisíc korun do obrazů, které se vám líbí a rádi byste je viděli u sebe doma na zdi.

Až se budete chtít zúčastnit aukce obrazů, rozmyslete si, jestli dáte přednost fyzické či online aukci. Dražit se dá i přes internet, případně se dostavíte na předem určené místo a čas, kde aukce probíhá. Jakmile dílo vydražíte, většinou okamžitě zaplatíte zálohu a nejpozději do deseti nebo čtrnácti dnů částku doplatíte, a to buď převodem na účet, platební kartou nebo v hotovosti.

Kde začít?

Jednou z největších a nejznámějších galerií u nás je Galerie U Betlémské kaple. Soustředí se především na online aukce obrazů českého poválečného a současného umění. Tudíž můžete dražit z pohodlí svého domova. Funguje už od roku 2005 a spolupracuje s předními aukčními domy a galeriemi i významnými sběrateli umění. Na jejích stránkách najdete nespočet děl, která zakoupíte ihned. Obraz si lze dokonce nechat zaslat i do zahraničí.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru