Home / Finance / Co je to bitcoin? Znáte unikátní virtuální měnu?

Co je to bitcoin? Znáte unikátní virtuální měnu?

Už jste slyšeli o bitcoinu? Zcela určitě. Tato kryptoměna je již natolik známá, že o ní mluví spousta lidí. Mnozí ovšem pouze ví, že něco takového existuje, a nedokážou přesně říct, v čem tkví klady a zápory jejího používání. Právě takovéto laické veřejnosti je určen následující článek. Bitcoin si v něm nejen představíme, ale soustředíme se i na obchodování s ním a další aspekty jeho používání.

Co je bitcoin?

Ptáte se, co je to bitcoin? Pak vězte, že se jedná o virtuální měnu, která se používá v rámci internetové open-source P2P platební sítě. Hlavní předností bitcoinu jako takového je jeho kompletní decentralizace. Co to znamená? Klasické měny se vydávají v konkrétní zemi na daném stanoveném místě. U bitcoinu tomu tak není. Díky tomu nelze kryptoměnu padělat a také není možné ovlivňovat tok finančních prostředků, případně zabavovat bitcoinové účty. Zapomenout také můžete na neblahý vliv inflace. Ta tradiční měny běžně dokáže efektivně znehodnotit.

Tradice od roku 2009

Bitcoin je na světě od roku 2009. Právě tehdy došlo k jeho vzniku. Stála za ním pravděpodobně skupin lidí označovaná jako Satoshi Nakamoto. Později se k autorství přihlásilo ještě několik osob. Jmenovat bychom mohli třeba Australana Craiga Stevena Wrighta. Vše bylo ale zpochybněno a dodnes je autorství zahaleno rouškou tajemství. V každém případě se o této kryptoměně pořádají konference a v roce 2012 došlo ke vzniku Bitcoin Foundation. Co je to kryptoměna bitcoin, už tedy víte, ale jak jej těžit?

Těžaři a koncoví uživatelé

Víte, jak těžit bitcoin? V bitcoinové síti figurují pouze dva typy uživatelů. Jde o těžaře a koncové uživatele. Těžaři jsou osoby seskupující transakce v celé síti. Jestliže se těžaři podaří najít takzvaná nonce a dokáže potvrdit nový blok transakcí, může si ponechat veškeré poplatky spojené s transakcemi. Koncoví uživatelé jsou ti, kteří posílají peníze ze svých bitcoin peněženek. V podstatě vytvářejí ony transakce. Jinak by mělo být vytěženo celkem 21 000 000 bitcoinů. Touto měnou se již zcela běžně platí i v mnohých eshopech a někteří lidé jí přisuzují velkou budoucnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru