Home / Novinky / Archivace může být zábava

Archivace může být zábava

Ano, čtete správně. I na pohled nudná a stereotypní archivace se může stát příjemnou a zábavnou činností, jen musíte vědět, jak na to. Pro tyto účely jsme pro vás připravili článek pojednávající o tom, co v oblasti moderní archivace právě frčí. S našimi tipy si v minulosti nenáviděnou činnost jistě oblíbíte.

 

Archivačních pomůcek jsou dnes mraky

Již dávno pryč jsou naštěstí doby, kdy jste měli pro archivaci k dispozici pouze neforemné bedny, do nichž nešlo důležité dokumenty ukládat rychle a efektivně. Poslední roky přinesly dostatečné množství archivačních vychytávek, které prostě musíte mít ve vaší firmě i vy. Myslete na to, že povinnost archivace ukládá zákon. Různě závažné dokumenty mají různá specifika kladená na jejich uskladnění. Účetní doklady se povinně archivují od 5 do 10 let dle typu. Asi nejdéle je povinná úschova personální agendy, konkrétně mzdových listů, ty se ze zákona archivují až 30 let.

 

Pořiďte si krabice

První vaše kroky by v každém případě měly vést pro krabice. Ty nejlepší z nejlepších vyráběné z pevného, odolného kartonu vám vydrží v archivu i několik desetiletí, aniž by se poškodil jejich důležitý obsah. K dostání jsou v mnoha variantách. Problém není ani výběr mezi vertikálním a horizontálním provedením. Záleží pouze na vás a prostoru, který máte v archivu k dispozici. Archivační krabice bez problému pojmou šanony i skladné boxíky. Jejich hrubý povrch umožňuje rychlý popis. Na ten nikdy nezapomeňte. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv systém označení, vždy dbejte na to, aby byl jednotný.

 

Oblíbené pořadače

S pořadači snadno a rychle. Přesně tak vám půjde archivační práce pěkně od ruky. Vyrábějí se v papírové i plastové podobě. Protože, jak známo, každému vyhovuje něco jiného. K dobru si přičtěte i spoustu dostupných barev, na nichž můžete založit efektivní a originální archivační systém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru