Home / Novinky / Co přinese Trumpova politika?
Co přinese Trumpova politika?

Co přinese Trumpova politika?

Američané si zvolili svého nového prezidenta, který mnohé překvapil. Ačkoliv byli oba kandidáti nestandardní Amerika si zvolila kontroverznější variantu a tou je Donald Trump. Jeho politika bude zajímavá, a co vlastně přinese Americe, ale hlavně světu?

 1. Mexickému pesu zvoní umíráček
  Mexická měna jasně odrážela úspěchy Donalda Trumpa. Čím výše stoupaly Trumpovy naděje na úspěch, tím mexická měna klesala. V momentě, kdy Clintonová dostala v září zápal plic, měna téměř prorazila hranici 20,0. Následné zotavení však měnu opět nakoplo na udržitelných 18,50. I tak je to poměrně vysoká hodnota, protože před Trumpovým oznámením kandidatury se kurz pohyboval kolem 15,50. Je to dáno především Trumpovým slibem vybudovat vysokou zeť, která zabraní průniku ilegálním imigrantů právě z Mexika.
 2. Práva strana je ta jediná dobrá
  Trump měl v podstatě celou svou kampaň postavenou na nacionalismu. Je tedy naprosto jasné, že se kompletně celé politické spektrum USA přesune výrazně doprava a Američané začnou mnohem více hledět sami na sebe, alespoň co se obchodu týče. Vytvoří se tak bariéry pro Evropu a uvolní se velký kus místa pro Čínu a USA, což by mohlo poslat na onen svět například OSN.
 3. Itálie z EU ven
  Italové si budou 4. Prosince rozhodovat o nové podobě ústavy. V důsledku by mohlo být výsledkem i odstoupení Itálie z Evropské unie. A tomu by mohlo v konečném důsledku díky odstoupení Mattea Reziho spíše pak, se zvolením Donalda Trumpa.
 4. Vztahy s Ruskem
  Jediným pozitivem, alespoň tedy pro nás, je ohřátí vztahů s Ruskem. Neustále špičkování, napadání a problémové vztahy jsou důvodem, proč si navzájem USA i Ruko pokládají klacky pod nohy, díky čemuž trpí kompletně celá Evropa a i svět. Od Trumpa se očekává že půjde Rusku vstříc.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru