Home / Podnikání / Faktury si pojistěte, pak vás neohrozí neplatící klienti

Faktury si pojistěte, pak vás neohrozí neplatící klienti

Může se to stát každému. Narazíte na klienta, který nebude chtít zaplatit, a vlivem toho se sami dostanete do problémů. Nezaplatíte mzdy zaměstnancům, nájem nebo elektřinu a už se to s vámi poveze. Přitom je tak jednoduché se těmto situacím vyhnout. Stačí si pojistit své faktury.

S pozdním proplácením faktur se setkalo 89 % podnikatelů. Dvacet procent se aspoň občas setkává s tím, že není faktura proplacená vůbec. Nechcete patřit mezi ně? Známe řešení.

Co kdybyste starosti, zda vám zákazník splatí fakturu, prostě přenechali na jiných? Za neplatící klienty se postarají za vás. Ono jim totiž kolikrát stačí vidět, že na věc dohlíží silná instituce, a hned peníze nějakou záhadou seženou.

Pojistěte si platební neschopnost aspoň u velkých faktur

Pojištění faktur funguje tak, že si každou fakturu pojistíte zvlášť. Platí se za ně jednotlivě, obvykle ve výši 1-2 % z fakturované částky. Můžete si tedy libovolně vybírat, není nutné pojišťovat všechny. Místo toho svěříte odborníkům třeba jenom ty, které jsou vystavené na vyšší částky, jejichž neproplacení by vás mohlo ohrozit.

Rizikové zákazníky tím ale nevyřešíte

Je však potřeba zmínit, že i pojištění faktur má svá pravidla. Nedá se uzavřít úplně na každou fakturu. Například nelze pojistit faktury vystavené nepodnikatelům nebo partnerským firmám. Taktéž se nepojišťují doklady vystavené klientům, o nichž už od začátku víte, že jsou ve špatné finanční situaci. Každá faktura je totiž před pojištěním prověřena.

O pojištění faktur může zažádat každý

Pokud vás trápí platební morálka zákazníků, není nic jednoduššího než otevřít webové stránky PojistenaFaktura.cz a poslat žádost. Pojištění uzavřete online za pět minut a dál už se o nic nestaráte. Kdyby zákazník nakonec nezaplatil, z pojištění dostanete 85 % částky, na niž je faktura uzavřená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru