Home / Nakupování / Snižte náklady na tisk. Jak? Pomocí správné náplně

Snižte náklady na tisk. Jak? Pomocí správné náplně

Snižte náklady na tisk. Jak? Pomocí správné náplněTisknete často? Pokud ano, je dobré hledět na to, jak velké jsou náklady s tiskem spojené. Je dobré, abyste je nejenom drželi na uzdě, ale abyste je také snižovali. Jak na to? Roli může hrát nejenom vaše tiskárna a její nastavení, nebo použitý papír. Velký podíl mají rozhodně i náplně do tiskáren. Pokud je vaším cílem snížit cenu za jednu vytištěnou stránku, podívejte se s námi, jak vybrat tu pravou.

Roli hraje cena

To nejdůležitější, na co byste měli při výběru hledět, je rozhodně cena náplní. Čím je nižší, tím nižší budou také náklady na tisk. Zde je proto dobré myslet na možnost alternativních náplní. Jako příklad nám může posloužit nový toner Q2612A. Pokud koupíte originální variantu, bývá i o několik desítek procent dražší, než varianta alternativní neboli kompatibilní. Právě tudy vede cesta k úspoře, jelikož čím levněji pořídíte, tím lépe. Dále doporučujeme zohlednit i samotný internetový obchod. I ty se mohou lišit v tom, za kolik jsou náplně prodávány. A na co hledět:

  • Na cenu konkrétní náplně
  • Na možnost množstevních slev
  • Na cenu dopravy

Podívejte se také na kapacitu náplně

Ne vždy nabídne každý typ náplně stejnou kapacitu, od které se odvíjí počet stránek, které vytisknete. I zde se podívejme třeba na originální toner CE285A a to, jaké jsou jeho dostupné varianty. Zde je dobré logicky sáhnout po té, se kterou vytiskneme více stránek. Pamatujte na to, že u náplně neplatíte jenom obsah, ale také obal. Logicky tedy platí, že čím je vyšší kapacita, tím může lehce stoupnout cena náplně, ale náklady na jednu stránku jsou přirozeně nižší.

A co dodat nakonec? Samozřejmě fakt, že současné tiskárny už umožní měnit jenom jednotlivé barvy a nikoliv celý box, jako tomu bylo v začátcích tisku, který byl z tohoto pohledu poměrně neekonomický. Na toto je dobré hledět ve chvíli, kdy novou tiskárnu právě kupujete.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru