Free songs
Home / Novinky / Prodej ready-made firmy vás zachrání třeba v žádosti o půjčku

Prodej ready-made firmy vás zachrání třeba v žádosti o půjčku

Začínáte podnikat? Než se do toho pustíte po hlavě a založíte si vlastní firmu, raději popřemýšlejte, zda si nekoupit už hotovou. Tzv. ready-made firmy mají své výhody a později byste mohli litovat, že jste jich nevyužili.

Založení firmy je nyní jednodušší než kdy dříve, dokonce existují prostředníci, díky nimž můžete založit firmu i z mobilu a podnikat už za pár dní. Jenže to je právě ten problém. Ne všichni chtějí či mají možnost čekat.

Můžete si koupit firmu a podnikat již zítra

Převod firmy na jiného majitele je rychlejší než zakládání nové. Změní se název, sídlo, jednatel a pár dalších informací. Všechno je tak rychlé, že podnikáte třeba už následující pracovní den.

Koupi ready-made firmy vyřešíte online z pohodlí domova, veškeré formální změny neleží na vašich bedrech, obstará je společnost, která prodej ready-made firmy nabízí. Vy se ozvete, prodejce připraví dokumentaci, vy ji podepíšete, prodejce zařídí zápis do obchodního rejstříku a je vyřízeno.

Kupte si starší firmu kvůli historii

Rychlost je jedním důvodem, proč si lidé kupují ready-made firmy, tím druhým je historie. Když půjdete do banky pro podnikatelskou půjčku nebo budete chtít vybavit firmu auty na leasing, zjistíte, že banky a leasingové společnosti se na vás dívají skrz prsty, jste-li na trhu noví. Mnohdy mají vyloženě jasnou podmínku – nepůjčují firmám, které nejsou na trhu aspoň rok. Firma na prodej s historií tohle vyřeší, byla založena třeba již před rokem, takže podmínku snadno splníte.

Právě z důvodu historie si ovšem dávejte pozor, od koho ready-made firmu kupujete. Nepoctiví prodejci by vám mohli prodat i takovou firmu, která si s sebou nese ne zrovna pozitivní historii. Přece si nechcete koupit firmu s dluhy.

Jestliže nemáte čas pátrat po tom, zda je, či není daný prodejce ready-made firem spolehlivý, nakupte u ověřených Jake&James. Nabídka je bohatá, koupíte u nich plátce i neplátce DPH a společnost můžete vlastnit již za 1 den.

O admin

Nahoru