Home / Finance / Prodej domu v Ostravě se nedaří? Možná jste si vybrali špatného realitního makléře
Prodej domu v Ostravě se nedaří? Možná jste si vybrali špatného realitního makléře

Prodej domu v Ostravě se nedaří? Možná jste si vybrali špatného realitního makléře

prodej domu v Ostravě se vám může postarat celá řada odborníků. Ve městě funguje dostatek realitních kanceláří a také samostatně pracujících makléřů. Jistě se mezi nimi najde někdo, kdo si ochotně vezme celý proces na starost. Už jste služby realitních agentů vyzkoušeli a přesto prodej vaší nemovitosti vázne? Důvodů může být víc. Od špatně nastavené ceny, přes nepovedenou inzerci až po zcela nezvládnutou komunikaci s potenciálními kupci. Obvykle bývá na vině makléř, který by měl jako správný profesionál vědět, co je pro úspěch každého obchodu nezbytné. Máte v zásadě tři možnosti, jak se k této nepříjemné situaci postavit, ale jen dvě z nich vás s jistotou dovedou do cíle. Pojďme si o nich něco říci.

Prodej domu vyžaduje profesionální přístup

Nikdo zřejmě nepochybuje, že aby byl prodej nemovitosti úspěšný, musí k němu člověk přistoupit jako skutečný profesionál. To je opravdu mimo jakoukoliv diskuzi. Už několik let stoupají ceny bytů, domů i stavebních parcel po celé republice. Ve větších městech je tento trend obzvláště silný. Čím dál častěji jsou proto ve hře i mnohamilionové částky. S ohledem na to nelze přípravu žádného realitního obchodu podcenit. Jestliže na prodej vašeho ostravského domu čekáte už dlouhé měsíce, něco zřejmě není úplně v pořádku. Pokud je vaše nemovitost v solidním stavu a nejedná se o žádnou ruinu, bude s největší pravděpodobností chyba na straně realitní kanceláře, které jste realizaci obchodu svěřili. Co s tím?

Nabídka rodinných domů v Ostravě (01/2021)

DůmDispoziceLokalitaUžitná plochaPozemekCena (mil.)
Udržovaný RD4+1, podkrovíSvinov160 m2400 m23,9
Novostavba3+kkMichálkovice120 m2880 m25,3
Po rekonstrukci5+kkZábřeh100 m2600 m27,5
Dvougenerační8+2Vítkovice700 m2820 m210
Třípatrová vila5 byt.jednotekMoravská Os.530 m2800 m212,4
Prodej domu v Ostravě se nedaří? Možná jste si vybrali špatného realitního makléře

3 způsoby, kterými lze situaci řešit

Pokud nechcete čekat na zázrak, musíte situaci začít řešit. Měli byste podniknout některý z následujících kroků:

  1. Sjednejte si schůzku se stávajícím makléřem a pokuste se zjistit, kde je hlavní problém. Pak dohodněte jedno z následujících řešení, případně jejich kombinaci:
  • Snižte cenu.
  • Změňte celkové pojetí inzerátu (lepší fotky, úprava textu).
  • Rozšiřte inzerci na další realitní portály a zkuste také sociální sítě.

Nutno podotknout, že tato cesta kýžený výsledek v podobě rychlého prodeje vaší nemovitosti přinést nemusí. Proč? Špatný je totiž zřejmě už samotný přístup makléře. když se mu navzdory poptávce, která je nyní na Ostravsku značná, dlouho nedaří dům prodat. A navzdory tomu se nepokusil o jakoukoliv změnu. Schůzku jste museli iniciovat vy!

  1. Další možností je, že se prodeje chopíte sami. Zkrátka ukončíte smlouvu s realitní kanceláří a pokusíte se vše zvládnout na vlastní pěst. Budete k tomu potřebovat co nejvíce informací o současném stavu realitního trhu a bude vás to zřejmě stát více úsilí a také času. Nicméně si uděláte jasnější představu o tom, zda je za stávajících podmínek (cena, způsob prezentace) vůbec reálné dům prodat. Možná byla chyba opravdu jenom v makléři, který třeba z nedostatku zkušeností volil nevhodný přístup k potenciálním kupcům.
  2. Třetí cesta, kterou se můžete vydat, je mnoha lidmi se zkušenostmi z oboru považována jednoznačně za nejlepší. Posuďte sami, zda se nemýlí. Na internetu vyhledejte web, který nabízí srovnání kvality služeb realitních kanceláří a makléřů. Jak to funguje?

Výběr vhodného makléře

Rozhodli jste se vydat třetí cestou a necháte si doporučit novou realitní kancelář, s jejíž pomocí se snad konečně dostaví očekávaný výsledek? Dobrá volba! Pravděpodobnost, že se vám navzdory stále rostoucím cenám nemovitostí podaří najít kupce, je v tomto případě dost vysoká. Jak na to? Na některé z webových stránek, které tuto službu poskytují, nejprve vyplníte patřičný formulář. Ten je rozeslán předem prověřeným profesionálům (makléřům a agenturám), kteří byly do systému zařazeni na základě kladných hodnocení svých klientů. Brzy dostanete konkrétní nabídky na spolupráci, které budou obsahovat vše podstatné a to včetně referencí. Až do chvíle, kdy se pro některou z nabídek rozhodnete, nejsou vaše kontaktní údaje přístupné žádnému z makléřů, takže se nemusíte obávat, že by vás někdo neustále obtěžoval.

Nezapomeňte spolupráci ohodnotit!

Až si vyberete, s kým hodláte na prodeji vašeho domu spolupracovat, okamžitě se vás zvolený profesionál ujme a dá se do práce. Samozřejmě i tady se může stát, že se delší dobu vážný zájemce o koupi domu neobjeví. Jelikož jste se však svěřili do rukou prověřených a tedy schopných makléřů, jistě vám rychle navrhnou rozumné řešení. Až vaše spolupráce skončí a to v ideálním případě prodejem vaší nemovitosti za cenu, která vás uspokojí, nezapomeňte vše náležitě ohodnotit. Pomůžete tím dalším lidem při jejich rozhodování. Tak, jako jiní předtím pomohli vám!

Jakou cestu si vyberete? Dáte ještě šanci vašemu stávajícímu makléři nebo to zkusíte jinak?

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru