Home / Novinky / Mentoring potřebují zavedené firmy i startupy
Mentoring potřebují zavedené firmy i startupy

Mentoring potřebují zavedené firmy i startupy

Startup i zavedená firma – každá z nich se může dostat do situace, do bodu zlomu, kdy se začne úspěch přibržďovat, obraty nerostou nebo dokonce klesají. Majitel se dostane do fáze přetížení či prostě pouze neumí jednoznačně dobrý nápad proměnit na funkční business. Šanci těmto firmám a projektům dává mentoring.

Mentoring je jednou z činností, kterou nabízí firma Busyman, jež online i offline propojuje startupy a tzv. andělské investory. Zdaleka to však neznamená, že by byl mentoring důležitým a vhodným pouze pro startupy.

Komu se hodí mentoring?

Nejčastějšími klienty jsou tři typy firem. Prvním typem je firma, která skvěle rostla, avšak z ničeho nic přerostla sama sebe. Ať již nadměrným množstvím zaměstnanců, kteří však přinesli jenom zvýšení nákladů, ale ne zisku. Nebo obraty klesají z jiných, zatím nezjištěných příčin. Často firma ztratila konkurenční výhodu, špatně nastavenou může být i cenotvorba. Mnohdy je chod společnosti pořád závislý na jediném člověku – majiteli, který přestal příliš se rozvíjející firmu časově zvládat.

Dalším typem firem jsou tzv. punkové startupy, které vzniknou často spontánně, extrémně rychle vyrostou, avšak pro další růst potřebují strategického investora. Ti ale nevstupují do firem, kde nefungují základní firemní procesy, hierarchie řízení a kde chybí náležitosti zdravé firmy. A u těchto startupů to tak často je.

Třetím typem firmy, která je kandidátem na mentoring, je společnost, která skvěle funguje, roste jí obrat a nevykazuje ani žádné znatelné problémy. Majitel však narazil na příležitost, kterou by chtěl využít a expandovat. Jenomže příprava expanze je náročná a proto se hodí firma zvenčí, která s ní pomůže. Právě v těchto náročných situacích se totiž i ti zkušení často dopouštějí začátečnických chyb, které umí položit i doposud perfektně fungující firmu.

TIP: Přečtěte si podrobněji o tom, jakým firmám mentoring Busyman pomáhá a jaké balíčky lze využít.

Mentoring Busyman řídí zkušení profesionálové, kteří mají za sebou mnoho úspěšně realizovaných projektů. Jde jak o profesionály z businessu, tak andělské investory. Každá firma má jiné potřeby a mentoring je službou na míru pro každou z nich. Zajímavým příkladem je například případová studie mentoringu pro českou firmu prodávající a vyrábějící parfémy a kosmetiku.

Mentoring pomáhá

Busyman pomáhá firmám zavedeným i startupům. Umí firmu připravit na vstup strategického investora. Pomůže s restrukturalizací společnosti. Umí přijít s řešením, které nastartuje postiženou firmu (ať již kvůli korona krizi, či jiným problémům). Pomůže s obnovením růstu společnosti i profitability.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru