Home / Novinky / Mladí investoři mají náskok!
Mladí investoři mají náskok!

Mladí investoři mají náskok!

Čím dříve začnete, tím dříve se vám investice vrátí. Celkem logická a jednoduchá matematika, která však může být trochu problém. Jak začít investovat již v mladém věku a je to vůbec možné? Tak na tyto otázky se nyní pokusíme najít odpověď.

Znáte někoho skutečně mladého, kdo investuje? Asi jich moc nebude a my se nedivíme. Mnoho lidí si nedokáže představit svou budoucnost za 40 let a už vůbec ne na ní šetřit.  I přesto by se toto mělo změnit, protože čím dříve začneme s investováním, tím více času budou mít naše investice na to, aby se přehoupli do pozitivních čísel.

Brzké investice jsou vhodné zejména proto, protože na ně máme. Zdá se to podivné, ale je to tak. Nejsme totiž zatížení příliš velkým množstvím finančních výdajů jako jsou partneři, děti, hypotéky, provoz automobilu, nájem a jiné. Skvělým příkladem může být měsíční investice 200 korun, se kterou začneme ve věku 25 let. Pokud takto budeme šetřit peníze, ve věku 65 let budeme mít na konce se 7% výnosem 525 tisíc korun. Pokud ovšem začneme se stejnou investicí o deset let později, tedy ve věku 35 let, naše úspory při stejném zhodnocení budou dosahovat jen 245 tisíc korun. A to je poměrně málo. Navíc se jedná o ilustrativní příklad. Investovat se dají různé částky a roční výnosy mohou být v průběhu času také různě variabilní.

Pokud vás zajímají akcie, pak si stačí jen vybrat v širokém spektru tržních odvětví. Toho nejlépe dosáhneme prostřednictvím indexového fondu. Skrze něj pak investujeme do konzervativních akcí s pravidelnou dividendou, popřípadě do akcií s dlouhodobým růstovým potenciálem. Menší riziko pak vložíme do rizikovějších akcií s vyšším potencionálním výnosem. Pokud budeme investovat do jednotlivých akcií, je dobré držet se na 4-5% hodnoty našeho investičního portfolia do právě jedné akcie z důvodu bezpečnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru