Free songs
Home / Novinky / Vůz bude možné přepsat kdekoliv
Vůz bude možné přepsat kdekoliv

Vůz bude možné přepsat kdekoliv

O června tohoto roku budou mít řidiči trochu jednodušší život. Změny v registru totiž budou moci provádět na jakémkoliv úřadě s rozšířenou platností.

Tato novinka vstoupí v platnost od 1. června tohoto roku. Majitelé a provozovatelé vozidel budou moci od června provádět úkony v registru vozidel na jakémkoliv místě, kde bude úřad s rozšířenou působností. Dosud bylo nutné tyto změny provádět pouze v místě trvalého bydliště či sídla firmy.

  • změna vlastníka nebo provozovatele registrovaného vozidla,
  • registrace nového či dovezeného vozidla,
  • umístění vozidla do depozitu,
  • nahlášení zániku vozidla,
  • žádost o registrační značku na přání.

To jsou nejčastější úkony, které jsou na úřadech prováděny. Při jejich provádění je však nutné dávat pozor na výjimky. V případě umístění vozidla do depozitu můžete automobil opět uvést do provozu pouze na stejném úřadě, kde byl vůz do depozitu převeden. Je to z toho důvodu, že na úřadu zanecháváte registrační značky, které jsou zde uloženy do té doby, dokud není vozidlo opět uvedeno do provozu.

Podobná situace nastane také v momentě, kdy podáte žádost o značku na přání. Žádost budete moci podat na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou platností. Ale značky budou k dispozici pro vyzvednutí pouze na stejném místě, kde jste zaregistrovali vozidlo, ke kterému jsou značky určeny.

Pokud budete chtít vozidlo registrovat, nemusíte nutně stát fronty. Některé úřady umožňují objednání schůzky přes internet na přesný čas, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud se tedy chcete vyhnout velkým frontám, zjistěte si, zda váš úřad tuto možnost nenabízí. Pokud nevíte jak úřad nalézt, podívejte se na mapu úřadů obcí s rozšířenou působností na internetových stránkách ministerstva dopravy. Ušetříte tím velké množství času a nervů, které bohužel tento úkon vždy doprovází.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Nahoru