Home / Nakupování / Na co si dávat pozor při přebírání nového bytu
Na co si dávat pozor při přebírání nového bytu

Na co si dávat pozor při přebírání nového bytu

Dnes se podíváme na to, co si hlídat v momentě, kdy přebíráme byt od pronajímatele.

Stěhování není vždy jednoduché a člověk při něm musí hlídat velké množství nejrůznějších věcí. Máte plnou hlavu toho, jak se vám bude asi v novém bytě bydlet, a co je nutno zařídit. Ovšem ještě předtím než dojde k samotnému nastěhování, je nutné byt převzít. Je nutné se ujistit, že je vše v pořádku a stav bytu je odpovídající vašemu očekávání.

Tím nejdůležitějším je samozřejmě smlouva. Tu musíte uzavřít vždy a písemně. Uzavřít jí s vámi může pronajímatel v den převzetí bytu, a nebo před převzetím bytu. Ten, kdo vám bude klíče předávat, nemůže být jen tak někdo a na to je také nutné dávat pozor. Klíče vždy přebírejte jen od spolumajitele či majitele bytu, osoby, která má od majitele bytu udělenou plnou moc k předání bytu nájemníkovi, popřípadě od osoby, která je ve smlouvě uvedena jako osoba, která vám byt předá.

Menší problém nastane v momentě, kdy je více vlastníků. V takovém případě musí být vytvořena plná moc se všemi majiteli daného bytu. Stejné by to mělo být i v momentě, kdy do bytu jdete bydlet nejen vy, ale i další osoby. Při převzetí bytu je tedy nutné, aby byly na místě všechny osoby, nebo lze opět situaci řešit plnou mocí, která vás opravňuje převzít byt samostatně.

V momentě, kdy je toto všechno v pořádku, přichází na řadu předávací protokol. Než jej podepíšete, zkontrolujte a seznamte se se stavem bytu a jeho vybavením, s tím jak se ovládají jednotlivé přístroje v zařízení bytu a také se společnými prostory v domě. Na to se velmi často zapomíná. Pronajímatel by vám měl také sdělit, kde se nachází uzávěr plynu, vody a vypínače elektřiny společně s jističi.

Pamatujte, že v momentě přebírání bytu je nutné zapomenout na vše ostatní a pořádně se soustředit. Vše si velmi pečivě zkontrolujte, abyste předešli nepříjemnostem v případném řešení sporů. Tak hodně štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Vojtěch Sedláček

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru