Home / Novinky / Kdo by měl nosit šperky z tyrkysu?

Kdo by měl nosit šperky z tyrkysu?

Šperky se nosí od pradávna, a to nejen pro oživení outfitu. V závislosti na tom, jaký drahý kamen si zvolíte, může šperk také působit na vaši osobnost, dodávat vám odvahu, nebo vás uklidňovat. Jaké účinky má tyrkys?

Tyrkys je jeden z nejobdivovanějších drahých kamenů na světě, a aby také ne. Je naprosto krásný, mystický, má nádhernou barvu. Slovo tyrkys pochází ze starého francouzského výrazu „pierre Turquoise“, což znamená „turecký kámen“. V minulosti s ním totiž obchodovalo mnoho tureckých obchodníků, a tak lidé věřili, že pochází právě odtud. Ve skutečnosti je ovšem tyrkys z Persie, Tibetu, Egypta, ze suchých oblastí Ameriky a Číny. Dnes je ceněn jako mocný symbol moudrosti, ochrany a ušlechtilosti.

Tyrkysové šperky pro ženy i muže

Tyrkysové šperky nosí jak ženy, tak muže. Není složité pochopit, proč hraje v oblasti výroby šperků tak významnou roli. Jeho vizuální vzhled je prostě ohromující, je to jediný drahokam, po němž kdy byla pojmenovaná barva.

Ne každý tyrkys je však stejný. Třeba takový tyrkys náramek může mít barvy od jasně modré až po tmavší tibetskou zelenou. Barvy se liší podle obsahu mědi a hliníku, které jsou přítomné ve vodě protékající horninami, v nichž se tyrkysy tvoří.

Tyrkys je v Tibetu známý jako „nebeský kámen“, což naznačuje, že tento kámen přišel z nebe. Vyrábí se z něj náramky, používá se pro náhrdelníky i prsteny.

Najděte s tyrkysem svůj vnitřní klid

S tyrkysem jsou spojeny čakra srdce, krku a třetího oka. Pomůže vám cítit se vyrovnaněji, vyvolá ve vás vnitřní klid. Je známý jako očistný kámen a povzbuzuje sebeuvědomění. Chrání před vnějšími negativními energiemi a vlivy. Zvlášť užitečný je, máte-li potíže se sebevyjádřením. Mnoho léčitelů věří, že pomáhá s depresí, úzkostí a záchvaty paniky. Kromě toho je známý jako kámen pravdy, protože se věří, že zlepšuje komunikaci.

Pořídíte si tyrkysový náramek? Nebo oceníte spíš čistý skvoucí se křišťál náramek? Či upřednostňujete úplně jiné drahé kameny?

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru