Home / Finance / Co vědět při zakládání společnosti na Seychelách
Co vědět při zakládání společnosti na Seychelách

Co vědět při zakládání společnosti na Seychelách

Seychely jsou tropickým rájem, který láká nejen turisty, ale i podnikatele. Proč se vyplatí tu zahájit podnikání a jak prakticky na to?

Proč začít podnikat na Seychelách

Tradičně se Seychely považují za daňový ráj, do jehož působnosti je vhodné umístit podnikání v rámci daňové optimalizace. Vypočítána je zde totiž nulová daň z příjmu společností. Mezinárodní společnosti jsou pouze povinny k placení ročního poplatku.

Tuto lokalitu můžeme považovat za obecně velmi příznivé podnikatelské prostředí, které vyniká dostatečnou stabilitou. Zdejší legislativa je ovlivněna angloamerickým i francouzským kontinentálním právem.

Zakladatelé společností jednoznačně uvítají to, že se podnikáním na Seychelách pojí zcela minimální byrokracie. Nevyžaduje se odevzdávání daňového přiznání. Účetnictví se vést však musí.

Co vědět při zakládání společnosti na Seychelách

Současně jsou společnosti povinny uchovávat vlastní účetní záznamy ve svém registrovaném sídle na Seychelách. Což značí povinnost účetní dokumentaci na adresu jednoduše přeposlat, neboť většina společností působí právě mimo Seychely.

V případě využití holdingové společnosti, na kterou bude dále navázána jiná společnost, lze taktéž zaručit anonymitu vlastnictví na velmi dobré úrovni. Obchodní rejstřík není veřejný, proto nikde nejsou uvedena jména akcionářů.

Počet registrovaných offshore společností je v tomto státě proto poměrně vysoký. Zodpovědný je za to zákon z roku 1994 (IBC act), který upravuje vznik tzv. mezinárodních obchodních společností označovaných jako IBC (Internationl Business Company).

Momentálně je zde registrováno kolem 30 000 společností a v současnosti přibývají stále další. Jak se k nim zařadit?

Jak na založení společnosti na Seychelách

Na Seychelách lze založit tzv. International Business Corporation neboli IBC. Ta je nejznámějším a v současnosti i nejpoužívanějším typem obchodní společnosti v této lokalitě. Jedná se prakticky o obdobu české společnosti s ručením omezeným.

Co vědět při zakládání společnosti na Seychelách

Vyžaduje se pouze jediný akcionář, kterým může být fyzická nebo právnická osoba. V její roli může stát rezident, ale právě i seychelský nerezident. Tento jednotlivec může naplnit jak roli akcionáře, tak i ředitele offshore společnosti.

Minimální výše základního kapitálu v případě seychelské IBC stanovena není. Stejně tak se příslušná oprávnění k podnikání ve formě koncesních a živnostenských listin nevyžadují.

Limitem, se kterým je zapotřebí při založení firmy na Seychelách počítat, je zejména to, že společnost nesmí vykonávat pojišťovací činnost. Vyloučeno je rovněž podnikání v oboru poskytování sídel pro firmy.

Celý proces zakládání IBC proto charakterizuje maximální jednoduchost. Vlastní založení společnosti trvá řádově několik dní, lze jej stihnout už zhruba v horizontu do jednoho týdne.

O admin

Pojištění pro firmy v pojistném programu na míru, nejen v oblastech majetkového a odpovědnostního pojištění.

SMS půjčku do 10 000 Kč máte na účtu do 30 minut.

Potřebujete půjčit peníze? Využijte expres rychlé půjčky.

Výhodné nebankovní půjčky bez ověřování příjmů ACEMA Credit, úrok od 6,4%

Zajímají vás aktuality z finančního trhu? Pak vám doporučujeme sledovat Ekonomikon.cz

půjčka pro začínající podnikatele bez rozdílu s vyplacením až 3 mil. Kč do 2 dnů. Nebankovní hotovostní půjčky na ruku k dispozici téměř ihned. Pro snadnou komunikaci se zákazníky a přehlednou správu zakázek doporučujeme CRM v Outlooku eWay-CRM.

Návod, jak si snadno udělat výpis exekuce k nalezení zde. On-line, bez registrace a okamžitě.

Nahoru